ZŁOTO I SREBRO POD CHOINKĄ, CZYLI POMYSŁ NA ŚWIĄTECZNY PREZENT
Przed nami wyjątkowy i magiczny okres – Święta Bożego Narodzenia. To czas spotkań z najbliższymi, dni wypełnione radością, spokojem i oczywiście pysznym jedzeniem. Jednak zanim to nastąpi, czeka nas gorączka przygotowań: sprzątanie, zakupy i oczywiście wybór prezentów, które są nieodłącznym elementem Świąt. Jak zawsze rodzi się pytanie, czym obdarować bliskich, aby nie był to kolejny nietrafiony prezent, ale coś co ucieszy i zaskoczy. Nasza odpowiedź to złoto i srebro!

Złoto i srebro w roli prezentu

Wśród wielu różnych propozycji prezentowych, kruszce, a dokładniej złoto i srebro, wciąż nie są oczywistym wyrobem i pozostają raczej w kategorii prezentów zaskakujących. To niewątpliwie jedna z ich zalet – taki podarek na pewno zapadnie w pamięć.

Złoto i srebro w postaci prezentów to pomysł nie tylko na Święta. Zwiększone zainteresowanie obserwujemy także w maju, a więc czasie Komunii Świętych, ale także ogólnie w okresie wiosenno-letnim, kiedy przypada szczyt sezonu ślubnego. To dwie okazje, na których od lat w roli prezentu króluje gotówka, uznawana za podarek najbardziej trafiony. Coraz częściej jednak szukamy alternatywy dla po prostu koperty z banknotami. Złoto czy srebro w postaci monety lub sztabki mogą być właśnie taką opcją.

Prezent ponadczasowy

Złoto i srebro to dosłownie prezent ponadczasowy. Kruszce to nie kwestia jakiejś mody, ale produkty o ugruntowanej pozycji na rynku. Co więcej, złota sztabka albo moneta to niewątpliwie prezent z potencjałem. Wartość kruszcu w dłuższej perspektywie rośnie, zatem sprzedaż monety albo sztabki za kilka lat oznaczać będzie także zysk.

Co możemy wybrać?

Jeśli zainteresujemy się tematem kruszców, może wydawać się, że wybór wcale nie jest taki prosty, bo na rynku jest duży wybór monet i sztabek, zarówno złotych, jak i srebrnych, o różnej wadze. Dlatego podpowiadamy, czym się kierować.

Prezent inwestycja

Jeśli prezent w postaci złota i srebra dosłownie ma zastąpić gotówkę, najlepiej wybrać produkty inwestycyjne, a więc sztabki lub monety bulionowe. W przypadku sztabek ich waga zaczyna się już od 1 grama, a więc aktualnie w przypadku złota cen w okolicy 330 zł. W zależności od budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na zakup możemy wybierać cięższe sztabki, choć poleca się także kupienie większej liczby mniejszych wagowo sztabek, co ułatwi ich ewentualną sprzedaż.

Jeśli dysponujemy większym budżetem i decydujemy się na kupno uncjowej monety bulionowej, najlepiej postawić na te najbardziej znane i popularne, z więc: Kanadyjski Liść Klonowy, Krugerrand, Australijski Kangur i Wiedeńscy Filharmonicy.

Spersonalizowany podarek

Jeśli obdarowany ma konkretne zainteresowania możemy sprawdzić, czy nie ma monet z nimi związanych. Mennice z całego świata, tworząc monety kolekcjonerskie, sięgają po inspiracje ze świata sportu i kultury, historii i znanych postaci czy bajek.

Pod kątem personalizacji prezentu możemy zadbać także o eleganckie etui z indywidualnym grawerunkiem.

Świąteczny akcent

Skoro prezent ma pojawić się pod choinką możemy wybrać motyw świąteczny. Mennice od lat wykorzystują go emitując okolicznościowe monety z wizerunkiem Mikołaja i innych symboli Bożego Narodzenia, takich jak: choinki, prezenty czy zimowy krajobraz. Prześcigają się przy tym w pomysłach, jak uatrakcyjnić monety. I tak Kanadyjska Mennica Królewska stworzyła monetę 3D z Mikołajem i elfami oraz taką, która przy użyciu specjalnej latarki zmienia swój wygląd.

Atrakcyjny prezent firmowy

Złoto i srebro to wspaniały pomysł także na firmowy prezent świąteczny dla kontrahentów, wspólników i pracowników. To elegancka forma premii, ale także podarek, który pomoże docenić długi staż pracy czy wybitne zasługi na rzecz firmy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą świąteczną.


Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.