POMARAŃCZOWE KAMIENIE SZLACHETNE

Podoba Ci się biżuteria z pomarańczowymi kamieniami? Najłatwiej będzie Ci kupić biżuterię z bursztynem, ale do wyboru masz też koral, cyrkon, karneol i przepiękną padparadżę.

BURSZTYN

Bursztyn to najłatwiej dostępny pomarańczowy kamień. Bursztyny bałtyckie często mają ciepłą, miodowo - pomarańczową barwę. Są stosunkowo tanie i powszechne w jubilerstwie. Jeżeli więc lubisz pomarańczowe kamienie, postaw na bursztyny. Więcej na temat bursztynów pisaliśmy tutaj.

KORAL

KARNEOL

Mniej dostępnym, ale wciąż przystępnym cenowo kamieniem jest karneol. Karneol jest nieprzezroczysty, czerwono-pomarańczowy. Nieoszlifowany przypomina trochę kandyzowaną papaję, a po oszlifowaniu kojarzy się z bursztynem. To świetny kamień, gdy szukamy biżuterii na co dzień.

PADPARADŻA

Bursztyn i karneol to doskonały wybór na dzień, ale jeżeli chcesz zabłysnąć wieczorem, postaw na padparadżę. Padparadża to nic innego jak szafir, tyle że o różowo - pomarańczowej barwie. Jest rzadki i cenny. Jeżeli szukasz wyjątkowego kamienia o niestandardowej pomarańczowej barwie, będzie to idealny wybór.

Wyżej wymienione kamienie to nie jedyne pomarańczowe kamienie szlachetne. Pomarańczowy może być też diament i cyrkon.

Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.