Za pomocą naszyjnika można sprawić, że szyja będzie się wydawała dłuższa lub krótsza, niż jest naprawdę. Wystarczy dobrze dobrać rodzaj i długość naszyjnika. Jak to zrobić?
To proste. Z zasady długie naszyjniki wydłużają szyję, krótkie (zwłaszcza typu obroża) skracają. Zacznijmy jednak od pytania, jak długa powinna być szyja?

CZY SZYJA JEST ZA DŁUGA/ZA KRÓTKA

Idealna szyja powinna mieć długość 1/3 długości głowy (długość głowy liczymy od brody do czubka), przy czym długość szyi liczymy od linii ramion do brody. W przypadku większości kobiet faktycznie odległość ta wyniesie 1/3 długości głowy, a jednak i tak część uzna, że ich szyja jest za długa lub za krótka. Dlaczego? Po pierwsze mamy różne ramiona. Jeśli masz ramiona proste jak wieszak, Twoja szyja wydaje się dłuższa. Jeżeli są zaokrąglone i opadające, będzie wydawać się krótsza. Kolejny problem do grubość szyi. Chuda będzie wydawała się dłuższa, grubsza krótsza.
Skoro już wiesz, jaką masz szyję, co dalej?

KRÓTKA SZYJA

Krótką szyję można wydłużyć odpowiednim naszyjnikiem. Aby naszyjnik wydłużał szyję, powinien być długi, optymalnie w kształcie litery V. Dlaczego właśnie litery V? Gdyż ten kształt najbardziej wysmukla. Działa o wiele lepiej niż naszyjniki w kształcie litery U. Jak osiągnąć ten efekt? Wystarczy założyć łańcuszek z zawieszką. Pod wpływem ciężaru zawieszki łańcuszek ułoży się w pożądany kształt. Krótką szyję świetnie wydłużają też głębokie dekolty, zwłaszcza w kształcie wspomnianej litery V.

DŁUGA SZYJA

Szyję możemy skrócić za pomocą krótkiego naszyjnika. Najlepszy efekt da naszyjnik typu obroża gdyż przecina szyję poziomo i dzieli na dwie części, przez co skraca ją i poszerza. Dobrym pomysłem jest też naszyjnik typu choker, który znajduje się tuż nad obojczykami.
Podobnie jak naszyjnikiem możemy wydłużyć lub skrócić szyję, tak zarówno naszyjnikiem jak i kolczykami możemy modelować kształt twarzy. Trzeba oczywiście pamiętać też o właściwym dobraniu naszyjnika do dekoltu.

Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.