CZERWONE KAMIENIE SZLACHETNE

Czerwone kamienie są eleganckie, wytworne, a jednocześnie seksowne - idealne na wieczór. Jakie kamienie masz do wyboru? Oczywiście rubiny, ale nie tylko. Oto cztery najpopularniejsze czerwone kamienie szlachetne.

RUBIN

Wiesz, że rubin i szafir to w pewnym sensie to samo? Oba są szlachetną odmianą korundu. Rubiny to jedne z najcenniejszych kamieni w jubilerstwie. Mają barwę od różowej do krwistoczerwonej.

GRANAT

Kolejnym najczęściej kojarzonym z czerwienią kamieniem jest granat. Granaty najczęściej są czerwone, pomarańczowo-czerwone i fioletowo-czerwone, ale mogą mieć też inne kolory. A skąd taka nazwa? Kamień nazwano granatem, gdyż kształtem i kolorem przypomina ziarno owocu granatu.

KORAL

Koral to trzeci najbardziej popularny czerwony kamień szlachetny. Wbrew pozorom, nie wszystkie korale są czerwone (istnieją również białe, różowe, fioletowe, niebieskie, czarne, a nawet złote), niemniej koralowo-czerwone są najbardziej znane. Więcej na temat koralu pisaliśmy tutaj.

SPINEL

Spinel długo uważany był za rubin ze względu na piękną czerwoną barwę. Dopiero po poznaniu jego składu chemicznego został wyodrębniony jako odrębny kamień. Spinele mogą być też bezbarwne, fioletowe, niebieskie, zielone, ciemnobrązowe i czarne. Wyżej wymienione kamienie to nie jedyne czerwone kamienie szlachetne. Czerwony może być też turmalin, topaz, kordieryt, bursztyn, cyrkon, rodolit, czy karneol. Czerwony może być także diament, jednakże czerwone diamenty to wyjątkowa rzadkość, a co za tym idzie, również wyjątkowo wysoka cena.


Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.