CHIŃSKI KALENDARZ KSIĘŻYCOWY W MENNICY SKARBOWEJ
1 lutego 2022 według chińskiego kalendarza rozpoczął się Rok Tygrysa. Z tej okazji wizerunek tego silnego drapieżnika zagościł na monetach bulionowych i kolekcjonerskich.

Chiński kalendarz księżycowy stanowi ważny motyw wykorzystywany w numizmatyce. Od lat mennice z całego świata sięgają po te inspiracje, przygotowując specjalne kolekcje. Najsłynniejszą z nich i budzącą największe zainteresowanie jest seria Lunar emitowana przez australijską The Perth Mint. Oczywiście monety z tej serii można znaleźć w ofercie Mennicy Skarbowej, podobnie jak propozycje Royal Canadian Mint z serii Lunar Lotus.

Księżycowa tradycja The Perth Mint

Australijska mennica za chińskim kalendarzem podąża od 1996 roku. Wtedy złota moneta z wizerunkiem szczura dała początek serii Lunar I. Od tamtej pory kolekcjonerzy i inwestorzy mogli podziwiać dwie pełne serie, a w nich monety bulionowe i kolekcjonerskie. Każda z nich to 12 odsłon odpowiadających kolejnym znakom zodiaku, czyli Szczurowi, Bawołowi, Tygrysowi, Królikowi, Smokowi, Wężowi, Koniowi, Kozie, Małpie, Kogutowi, Psu i Świni. W 2020 roku mennica zapoczątkowała serię księżycową Lunar III, do której należą monety Roku Tygrysa 2022

Piękna inwestycja w złoto

Monety z wizerunkiem Tygrysa zostały wybite z materiału wysokiej próby. Cechuje je skrupulatne rzemiosło oraz artyzm projektów. Tworzone są z troską o najmniejszy detal.

Monety od The Perth Mint oraz Royal Canadian Mint urzekają swoim oryginalnym wyglądem, w którym projektanci starali się odzwierciedlić najważniejsze cechy znaku i zwierzęcia. Stąd obecny na nich majestatyczny wizerunek Tygrysa górującego nad otoczeniem, podkreślający moc, autorytet i pewność siebie.

O wyjątkowości monet Roku Tygrysa 2022 świadczą także limitowane emisje. Mennice przygotowują ograniczone nakłady, dzięki czemu monety posiadają nie tylko wartość inwestycyjną, ale również kolekcjonerską.

Inwestycja w monety bulionowe

Monety bulionowe Roku Tygrysa 2022 to idealna propozycja dla osób, które szukają sposobów na dywersyfikację portfela. Monety inwestycyjne pozwalają na lokatę kapitału i zabezpieczenie oszczędności przed negatywnymi skutkami inflacji. Inwestorzy w dłuższym horyzoncie czasowym mogą liczyć na zysk, ponieważ ceny kruszców pozostają w wieloletnim trendzie wzrostowym.

Monety kolekcjonerskie na prezent

Moneta z wizerunkiem znaku zodiaku będzie idealnym prezentem dla osób urodzonych w danym roku. Tym bardziej że zgodnie z chińską tradycją kolejnym znakom, a więc także osobom, przypisuje się określone cechy charakteru i predyspozycje.

Osoby urodzone pod znakiem Tygrysa są odważne, impulsywne, uparte, energiczne w działaniach i lubią współzawodnictwo. Wierzą w swoje możliwości i lubią wyzwania, a także są skłonne do podejmowania ryzyka. Są szczere, hojne i gotowe do niesienia pomocy. Takie zatem będą osoby urodzone w 2022 roku, ale także w poprzednich latach, którym patronowało to zwierzę: 2010, 1998, 1986, 1974, 1962, 1950 itd.

Monety, zarówno bulionowe, jak i kolekcjonerskie, wręczone z okazji narodzin czy kolejnych jubileuszy będą mieć nie tylko wartość sentymentalną, ale też zaprocentują w przyszłości. W przypadku złota roczna stopa zwrotu w ciągu ostatniej dekady wynosi 36%.

Świętuj Rok Tygrysa 2022 razem z Mennicą Skarbową

Piękne złote monety bulionowe i kolekcjonerskie Roku Tygrysa 2022 w Mennicy Skarbowej dostępne są w dostawie natychmiastowej.


Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.