CZARNE KAMIENIE SZLACHETNE

2019-04-19
CZARNE KAMIENIE SZLACHETNE

Podoba Ci się biżuteria z czarnymi kamieniami szlachetnymi? W wersji ekskluzywnej, postaw na diamenty, szafiry lub perły. W wersji casualowej może to być onyks lub koral.


DIAMENT


Diamenty nie zawsze są bezbarwne. Najdroższe diamenty to właśnie te o tzw. barwach fantazyjnych. Zwykle są to barwy ciepłe jak żółty, pomarańczowy czy brązowy, ale zdarzają się też różowe, zielone, niebieskie i fioletowe. Istnieją też naturalne czarne diamenty. Czarne diamenty różnią się od bezbarwnych i kolorowych tym, że nie błyszczą i nie przepuszczają światła. Nie są tak rzadkie i drogie jak diamenty o kolorach fantazyjnych. Ceny biżuterii z czarnymi diamentami są zbliżone do cen biżuterii z bezbarwnymi diamentami.


SZAFIR


Najbardziej pożądane szafiry to te niebieskie o barwie od chabrowej, przez granatową, po prawie czarną. Istotnie szafiry o głębokiej, ciemnogranatowej barwie nocy są wyjątkowo piękne. Wspaniale komponują się z diamentami i białym złotem, aczkolwiek wyglądają również korzystnie w oprawie z żółtego złota. Szafiry mogą występować też w innych kolorach. Istnieją szafiry bezbarwne, jasnoróżowe, czerwonawe, pomarańczowoczerwone, purpurowe, fioletowe, zielone, szare oraz brunatne.


PERŁY


Perły mogą mieć najróżniejsze kolory. Istnieją perły białe, kremowe, żółte, różowe, srebrne, niebieskie, zielone, brązowe, szare i czarne. Czarne perły dostępne w sklepach jubilerskich to głównie hodowlane perły Tahiti pochodzące w Polinezji Francuskiej. Są stosunkowo duże, zwykle o średnicy od 8 do 18 mm. Szerzej o perłach pisaliśmy tutaj.


ONYKS


Onyks to cenna odmiana chalcedonu o równoległym ułożeniu warstw, na przemian białej i czarnej. Ponieważ to kamień dwubarwny, o warstwowym ułożeniu kolorów, dawniej stosowany był gównie do wyrobu kamei. Czarny onyks jest stosunkowo rzadki, dlatego w jubilerstwie często wykorzystuje się sztuczny onyks, który uzyskuje się poprzez zabarwienie agatu (innej dwubarwnej odmiany chalcedonu).


KORAL


Korale zwykle kojarzy się z charakterystycznym odcieniem czerwieni (koralowym), niemniej istnieją też korale czarne, a także białe, różowe, czerwone, fioletowe, niebieskie, a nawet złote. Więcej o koralach pisaliśmy w tym wpisie.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
Polecane
Zaufane Opinie IdoSell
4.59 / 5.00 152 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-02-18
Jak zwylke profesjonalnie i na czas.
2020-03-03
Bardzo miła i profesjonalna obsługa krótko mówiąc na 5
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel