Wysyłka 24 h
zlota-moneta-zew-natury-puma-1-uncja-rewers
zlota-moneta-zew-natury-puma-1-uncja-awers

Specyfikacja

Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
200 CAD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
30 mm
Kraj pochodzenia:
Kanada
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Royal Canadian Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Zew Natury: Puma 1 uncja - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
10 773,00 zł

Dostępna liczba: 4 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis złote monety Zew Natury: Puma 1 uncja

Kanadyjska złota moneta Growling Cougar to limitowana edycja, która została po raz pierwszy wyemitowana przez Królewską Mennicę Kanadyjską. Puma jest drugą monetą z serii Call of the Wild (Zew Natury) kanadyjskiej mennicy. Moneta została wybita ze złota o czystości 99,999%, co czyni ją jedną z najczystszych złotych monet, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Ze względu na wyższą czystość złota moneta Cougar o nominale 1 uncji ma wartość nominalną 200 CAD i jest idealna dla każdego kolekcjonera poszukującego niezwykłego waloru.

Wygląd złote monety Zew Natury: Puma 1 uncja

Rewers szczegółowo przedstawia pysk pumy, wąsy, krótkie okrągłe uszy i gęste futro, a wszystko to sprawia, że zwierzę wydaje się trójwymiarowe. Jest to projekt kanadyjskiego artysty Pierre'a Leduc’a, który chciał w ciekawy sposób przedstawić warczącą pumę.  Wizerunek Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II, głowy państwa Kanady, pojawia się na awersie wraz z nominałem 200 CAD i rokiem emisji złotej monety bulionowej.

Rys historyczny 

Seria Call of the Wild z Royal Canadian Mint to ukazanie piękna dzikich gatunków zwierząt żyjących na terenach Kanady. Zwierzęta te uchwycone zostały podczas wydawania dźwięków: wycia, ryku lub wołania, co ma jeszcze mocniej podkreślić ich siłę. Puma jest jednym z najpotężniejszych, nieuchwytnych i najpiękniejszych kanadyjskich drapieżników. Jest największym przedstawicielem małych kotów oraz piątym co do wielkości kotowatym świata, po tygrysie, lwie, jaguarze i lamparcie. 

Producent

Wraz z rosnącą niezależnością Kanady od Wielkiej Brytanii, wzrosła również potrzeba bicia własnych monet. Dlatego w 1908 roku powstała Królewska Mennica Kanadyjska (Royal Canadian Mint) i od tego czasu stała się jedną z najważniejszych mennic na świecie. Ale do tej pory wszystkie monety z Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej noszą portret panującego monarchy brytyjskiego. 

Akcje Mennicy są utrzymywane w powiernictwie na rzecz Korony Kanady. 

Mennica produkuje wszystkie kanadyjskie monety obiegowe oraz zajmuje się projektowaniem i wyrabianiem monet kolekcjonerskich z metali szlachetnych - złotych, srebrnych, palladowych i platynowych monet bulionowych, medali, a także medalionów i żetonów. Oferuje również usługi rafinacji złota i srebra.  

Dzisiaj Royal Canadian Mint wyznacza standardy w dziedzinie techniki tłoczenia i numizmatycznego designu, co świadczy o jej pozycji i reputacji. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.