Wysyłka 24 h
zlota-moneta-rok-psa-2018-12-uncji-rewers
zlota-moneta-rok-psa-2018-12-uncji-awers

Specyfikacja

Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
50 AUD
Waga:
1/2 uncji (1/2 oz)
Średnica:
30,60 mm
Kraj pochodzenia:
Australia
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Perth Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Rok Psa 2018 1/2 uncji - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
5 531,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Złote monety bulionowe z serii Lunar II zostały wyprodukowane przez australijską mennicę The Perth Mint w duchu chińskiego kalendarza lunarnego. Po sukcesie pierwszej serii, drugą edycję rozpoczęto w 2008 r. Ostatnia z 12 monet tej edycji pojawi się w sprzedaży w 2019 r.

Monety z tej serii są doskonałym środkiem inwestycyjnym oferując pełen wachlarz gramatur i wykonanie ze stopu o czystości 0,9999. Dodatkowym atutem jest zmienny rewers, co jest szczególnie atrakcyjne dla kolekcjonerów i entuzjastów numizmatyki.

Chiński kalendarz zodiakalny składa się z 12 znaków, z których każdy odzwierciedla kolejne zwierzę utożsamiane z ludzkimi cechami. Ze względu na przynależność do danego znaku podzielono nie tylko miesiące roku, ale i pory dnia. Dodatkowo czas dzieli się na pięć 12-letnich cykli odpowiadających chińskim żywiołom.

Moneta została wybita w 1/2 uncji złota próby 999,9. Podobnie jak na pozostałych australijskich monetach, na awersie przedstawiono profil królowej Elżbiety II - oficjalnej głowy państwa.  Towarzyszy mu legenda, z której dodatkowo można odczytać parametry monety.

Na rewersie przedstawiono sylwetkę psa kroczącego skalistą ścieżką i obracającego się za siebie, co symbolizuje wierność i przywiązanie do właściciela. Nad jego sylwetką umieszczono chiński znak oznaczający słowo „pies”.    

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.