Specyfikacja
- Metal:
- Złoto 999,9
- Nominał:
- 10 XCD
- Waga:
- 1 uncja (1 oz)
- Średnica:
- 32 mm
- Kraj pochodzenia:
- Karaiby
- Rocznik:
- 2018
- Wysyłka:
- 24 h
- Nakład:
- 2 500
- Producent:
- The Scottsdale Mint
Powiązane produkty
Złota moneta EC8 Antigua & Barbuda 1 uncja 2018 – wysyłka 24 h!
Opis złotej monety EC8 Antigua & Barbuda 1 uncja 2018
Wyemitowana przez kraj Antigua i Barbuda moneta jest pierwszą z ośmiu odsłon tej historycznej serii o niskim nakładzie i bogatym wzornictwie. Kolekcja składa się z czterech monet wybitych w 2018 roku w imieniu każdego z ośmiu poniższych przedstawicieli Karaibów: Anguilla, Antigua i Barbuda, Wspólnota Dominiki, Grenada, Montserrat, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia oraz Saint Vincent i Grenadyny.
Monety wyprodukowane i dystrybuowane przez mennicę Scottsdale są prawnym środkiem płatniczym na terytoriach tych ośmiu krajów, które tworzą Bank Centralny Karaibów Wschodnich.
Wygląd złotej monety EC8 Antigua & Barbuda 1 uncja 2018
Na rewersie znajduje się XVIII-wieczny statek piracki wypływający w morze po zabraniu jednego z najlepszych rumów na świecie z Antigui i Barbudy.
Awers przedstawia wizerunek Królowej Elżbiety II wraz z podaną wagą i próbą kruszcu.
Zarówno na awersie, jak i rewersie monety można dostrzec faliste i promieniste linie, dzięki którym monety są trudniejsze do zduplikowania oraz podrobienia, co zapewnia większe bezpieczeństwo inwestorowi.
Rys historyczny
Antigua i Barbuda to dwie karaibskie wyspy, które tworzą kraj leżący między Morzem Karaibskim, a północnym Oceanem Atlantyckim. Jest to egzotyczne i luksusowe miejsce. Szczyci się bogatą historią oraz jednym z najlepszych rumów na świecie. Historia produkcji rumu na Antigui sięga początków XVII wieku, kiedy to po raz pierwszy na wyspie pojawił się cukier i szybko stał się główną rośliną uprawianą na plantacjach. Produkty uboczne trzciny cukrowej, takie jak melasa, miód lub sok z trzciny cukrowej, są podstawowymi składnikami w produkcji rumu, który powstaje w procesie fermentacji i destylacji. Destylat, klarowna ciecz, jest następnie przechowywany w dębowych beczkach, a końcowym wyrobem jest poszukiwany na całym świecie karaibski rum.
Mennica Scottsdale
To stosunkowo młoda mennica, która powstała w 2009 roku i zlokalizowana jest w Arizonie (USA). Scottsdale Mint to jedna z niewielu mennic na świecie, która nie jest własnością rządową, a pozostaje w rękach prywatnych. Do tego produkuje złote oraz srebrne monety i sztabki, które są prawnymi środkami płatniczymi. Jej właścicielem jest Josh Phair. Mennica współpracuje z wieloma krajami, dla których tworzy unikalne i nowatorskie produkty, często w limitowanych seriach.
Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.
Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.
Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.
Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.
Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.
Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.