Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-1-uncja-smok-na-opalu-2024-rewers2
srebrna-moneta-1-uncja-smok-na-opalu-2024-awers
srebrna-moneta-1-uncja-smok-na-opalu-2024-rewers
srebrna-moneta-1-uncja-smok-na-opalu-2024-opakowanie
srebrna-moneta-1-uncja-smok-na-opalu-2024-opakowanie2

Specyfikacja

Grubość:
3,95 mm
Metal:
Srebro 999
Nominał:
1 AUD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
36,60 mm
Kraj pochodzenia:
Australia
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Nakład:
6 000
Producent:
The Perth Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta Rok Smoka 1 uncja 2024 Opal - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
399,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety Rok Smoka 1 uncja 2024 Opal

Moneta została wykonana ze srebra o wadze 1 uncji i jest doskonałym przedmiotem upamiętniającym chiński Nowy Rok 2024. Wykorzystano tu opal w kształcie smoka, co stanowi kreatywne i innowacyjne rozwiązanie graficzne. 

Wygląd srebrnej monety Rok Smoka 1 uncja 2024 Opal

Moneta na rewersie zawiera w centrum autentyczny australijski opal w kształcie smoka. Na monecie znajduje się chiński znak smoka oraz znak mennicy P125, oznaczający 125. rocznicę istnienia mennicy Perth. Zewnętrzny pierścień monety zdobią precyzyjne wzory hiacyntów, uważanych za kwiaty szczęścia dla osób urodzonych w Roku Smoka. 

Awers monety poświęcony jest pamięci Królowej Elżbiety II, a jej portret autorstwa Ian’a Rank-Broadley'a uzupełniony datami panowania Jej Królewskiej Mości. Dodatkowo umieszczone są informacje o wadze monety, czystości, nominale oraz rocznik 2024.

Rys historyczny 

Opal to wyjątkowy minerał, który występuje w Australii i jest jednym z najcenniejszych skarbów tego kraju. Znany ze swojej niezwykłej różnorodności kolorów oraz efektownych wzorów, jest ceniony na całym świecie. Powstaje on w wyniku procesu solidyfikacji krzemionki zawierającej śladowe ilości wody. To właśnie obecność wody nadaje opalom ich charakterystyczne właściwości, takie jak migotanie różnych kolorów w zależności od kąta padania światła. Najbogatsze złoża opalu znajdują się w australijskim Outbacku, głównie w stanach Queensland, Nowa Południowa Walia i Australia Południowa. W Australii występują różne odmiany opalu, w tym biały, czarny, krystaliczny oraz tzw. boulder opal, który jest zagnieżdżony w macierzystej skale.

Opal jest nie tylko ważnym elementem kultury i sztuki aborygeńskiej Australijczyków, ale cieszy się także ogromnym uznaniem w jubilerstwie oraz rzemiośle artystycznym. Jest wykorzystywany do tworzenia wyjątkowych dzieł biżuteryjnych oraz rzeźb, stanowiąc niepowtarzalną ozdobę i symbol Australii.

Producent

Mennica w Perth, leżąca nad rzeką Swan, to najstarsza działająca mennica w Australii, założona w 1899 roku. Obecnie jako jedna z najważniejszych mennic na świecie, przerabia ponad 60% australijskiego złota i należy do australijskiego rządu. Znana jest z precyzji i dbania o doskonałość, które pozwalają na tworzenie najwyższej jakości wyrobów kolekcjonerskich. Eksportuje produkty do ponad stu krajów. The Perth Mint co roku wydaje różnego rodzaju monety bulionowe i kolekcjonerskie oraz sztabki, które stanowią prawny środek płatniczy. Prezentują one wyjątkowe dla Australii motywy, będące symbolem tego kraju. Do oryginalnych projektów angażowani są różnorodni i znani twórcy. 

Wyroby z Perth cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród inwestorów, jak i kolekcjonerów na całym świecie.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.