Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-5-uncji-yiin-yang-koi-z-perla-2024-rewers2
srebrna-moneta-5-uncji-yiin-yang-koi-z-perla-2024-awers
srebrna-moneta-5-uncji-yiin-yang-koi-z-perla-2024-rewers
srebrna-moneta-5-uncji-yiin-yang-koi-z-perla-2024-opakowanie
srebrna-moneta-5-uncji-yiin-yang-koi-z-perla-2024-opakowanie2

Specyfikacja

Grubość:
7,20 mm
Metal:
Srebro 999
Nominał:
5 TVD
Waga:
5 uncji (5 oz)
Średnica:
61 mm
Kraj pochodzenia:
Australia
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Nakład:
750
Producent:
The Perth Mint

Srebrna moneta 5 uncji Yin Yang Koi z perłą 2024 - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
1 619,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety 5 uncji Yin Yang Koi z perłą 2024

Będąc swoim przeciwieństwem, a jednocześnie tworząc doskonale zrównoważoną całość, ryby koi na tej olśniewającej monecie srebrnej o wadze 5 uncji reprezentują energie yin i yang. Ten piękny projekt ozdobiony został warstwą pereł słodkowodnych.

Wygląd srebrnej monety 5 uncji Yin Yang Koi z perłą 2024

Moneta przedstawia symbol yin i yang z czarnymi oraz polerowanymi półkulami w kształcie łezki, z których każda zawiera obraz ryby koi. Wzajemna zależność ryb jest symbolizowana w postaci czarnej perły na głowie polerowanego karpia oraz białej perełki słodkowodnej na głowie czarnego karpia. Wzór uzupełnia znak mennicy w Perth - litera P. 

Awers monety poświęcony jest pamięci Królowej Elżbiety II, a jej portret autorstwa Ian’a Rank-Broadley'a uzupełniony jest datami panowania Jej Królewskiej Mości. Dodatkowo umieszczone są informacje o wadze monety, czystości, nominale oraz rocznik 2024.

Rys historyczny

Yin i yang są pojęciami z chińskiej filozofii, które odnoszą się do przeciwstawnych, lecz dopełniających się sił lub aspektów wszechświata. Yin zwykle symbolizuje cechy związane z ciemnością, chłodem, żeńskością, miękkością i introwersją, podczas gdy yang odnosi się do cech związanych z jasnością, ciepłem, męskością, twardością i ekstrawersją. Koncepcja yin i yang zakłada, że wszystkie zjawiska i procesy w naturze oraz życiu ludzkim są wynikiem wzajemnego oddziaływania tych dwóch przeciwstawnych sił. Mimo, że są one przeciwne, nie są absolutnie negatywne ani pozytywne, lecz wzajemnie zależne i niezbędne dla utrzymania równowagi oraz harmonii we wszechświecie. Symbol yin i yang, złożony z dwóch przeciwstawnych, ale zrównoważonych półkul, jest graficznym wyrazem tej koncepcji, zazwyczaj w kolorach czarnym i białym, które się wzajemnie przenikają.

Producent

Mennica w Perth, leżąca nad rzeką Swan, to najstarsza działająca mennica w Australii, założona w 1899 roku. Obecnie jako jedna z najważniejszych mennic na świecie, przerabia ponad 60% australijskiego złota i należy do australijskiego rządu. Znana jest z precyzji i dbania o doskonałość, które pozwalają na tworzenie najwyższej jakości wyrobów kolekcjonerskich. Eksportuje produkty do ponad stu krajów. The Perth Mint co roku wydaje różnego rodzaju monety bulionowe i kolekcjonerskie oraz sztabki, które stanowią prawny środek płatniczy. Prezentują one wyjątkowe dla Australii motywy, będące symbolem tego kraju. Do oryginalnych projektów angażowani są różnorodni i znani twórcy. 

Wyroby z Perth cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród inwestorów, jak i kolekcjonerów na całym świecie.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.