Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-legendy-muzyki-george-michael-2-uncje-proof-rewers
srebrnej monety Legendy muzyki George Michael 2 uncje Proof
srebrna-moneta-legendy-muzyki-george-michael-2-uncje-proof-opakowanie2
srebrna-moneta-legendy-muzyki-george-michael-2-uncje-proof-opakowanie
srebrna-moneta-legendy-muzyki-george-michael-2-uncje-proof-opakowanie3

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
5 GBP
Waga:
2 uncje (2 oz)
Średnica:
40 mm
Kraj pochodzenia:
Wielka Brytania
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Royal Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta Legendy muzyki: George Michael 2 uncje Proof - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
989,00 zł

Dostępna liczba: 20 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety Legendy muzyki: George Michael 2 uncje Proof

Moneta George Michael 2 uncje Srebra 2024 Proof to wyjątkowy numizmat upamiętniający jednego z najbardziej znanych muzyków w historii. Jest wykonany ze srebra próby 0,999, waży 2 uncje trojańskie i ma średnicę 40 mm. Nakład tej monety wynosi tylko 360 sztuk. Produkcją tego wyjątkowego egzemplarza zajęła się renomowana mennica The Royal Mint. Moneta została starannie umieszczona w wyjątkowym opakowaniu, które dodatkowo zawiera fascynującą broszurę, zawierającą historię życia i dziedzictwa George'a Michaela. To wielka gratka dla miłośników twórczości tego artysty!

Wygląd srebrnej monety Legendy muzyki: George Michael 2 uncje Proof

Projekt rewersu, autorstwa cenionej rzeźbiarki i artystki Sandry Deiany, przedstawia ikoniczny wizerunek George'a Michaela z teledysku do piosenki „Faith”. Na rewersie znajduje się także graficzne odwzorowanie fal dźwiękowych z tego utworu, przedstawione w pionowych liniach. 

Natomiast na awersie monety widnieje portret Króla Wielkiej Brytanii Karola III w koronie, wraz z napisem CHARLES III∙D∙G∙REX∙F∙D, nominałem oraz rokiem, zgodnie z projektem Martina Jenningsa. 

Rys historyczny

George Michael był brytyjskim artystą, którego niezrównane talenty i wpływ na przemysł muzyczny są powszechnie uznawane. Swoją muzyczną przygodę rozpoczął jako część kultowego duetu Wham!, gdzie odniósł wielki sukces dzięki przebojom takim jak „Wake Me Up Before You Go-Go” czy „Last Christmas”. Po rozstaniu z zespołem, Michael kontynuował solową karierę, zdobywając uznanie za albumy takie jak „Faith” czy „Listen Without Prejudice Vol. 1”. Jego wszechstronność muzyczna i unikalny styl uczyniły go ikoną muzyki pop, zyskując wiernych fanów na całym świecie. Oprócz osiągnięć artystycznych, Michael był również znany ze swojego zaangażowania charytatywnego oraz walki o prawa człowieka. Jego życie i twórczość pozostają ważnymi elementami współczesnej kultury muzycznej.

Producent

Royal Mint, czyli Brytyjska Mennica Królewska, jest nie tylko najstarszym, ale też jednym z największych światowych emitentów. Instytucja mennicy działa już od końca IX wieku, a ciągłość jej struktur trwa do dzisiaj. Aktualnie co siódma moneta na świecie pochodzi z Mennicy Królewskiej, a rocznie wytwarza aż 5 miliardów numizmatów. 

Ta szacowna instytucja ma swoją siedzibę w małym walijskim miasteczku Llantrisant. To właśnie tam bite są funty, a także popularne na całym świecie monety kolekcjonerskie i bulionowe. Obecnie Royal Mint produkuje monety i medale dla około 60 państw świata.

Royal Mint znana jest na świecie z wprowadzanych innowacji, wykorzystania najnowocześniejszych technologii i podwyższania standardów produkcji monet. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.