Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-50CAD-motyl-i-kwiat-2023-rewers2
srebrna-moneta-50CAD-motyl-i-kwiat-2023-awers
srebrna-moneta-50CAD-motyl-i-kwiat-2023-rewers
srebrna-moneta-50CAD-motyl-i-kwiat-2023-rewers3

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
50 CAD
Waga:
5 uncji (5 oz)
Średnica:
62,25 mm
Kraj pochodzenia:
Kanada
Wysyłka:
24 h
Nakład:
1250
Producent:
The Royal Canadian Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta 50 CAD Motyl i kwiat 2023 - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
2 429,00 zł

Dostępna liczba: 3 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety 50 CAD Motyl i kwiat 2023

To prawdziwa magia i interaktywne doznanie! Ta moneta o dużej średnicy 62,25 mm zawiera 5 uncji czystego srebra z dodatkiem selektywnych złoceń i zdobień odlanych ze srebra próby 925. Co ciekawe, rewers monety zawiera dwa elementy trójwymiarowe. Wystarczy przechylić monetę, aby zaobserwować, jak poprzez grawitację motyl krąży wokół kwiatu. Moneta zawierają ogromną liczbę szczegółów - wystarczy spojrzeć na wzór skrzydeł motyla monarchy. Bardzo niski nakład monety - tylko 1250 sztuk, stanowi prawdziwą gratkę dla kolekcjonerów. 

Wygląd srebrnej monety 50 CAD Motyl i kwiat 2023

Rewers monety zawiera dwa elementy 3D, z których każdy został odlany ze srebra próby 925: pozłacany różowym złotem kwiat aster i pozłacany motyl monarcha. Jest to pierwsze pojawienie się tego gatunku na monecie ruchomej. Kiedy moneta jest przechylana, ruch powoduje, że motyl krąży wokół kwiatu. Pokazany został tu jeden z najbardziej uroczych momentów w przyrodzie, gdy monarcha lata wokół kwitnącego astra. Rewers ten zaprojektowany został przez grawera Ryana Posera. 

Awers monety przedstawia wizerunek królowej Elżbiety II autorstwa Susanny Blunt. Posiada on specjalne oznaczenie zawierające cztery perły, symbolizujące cztery wizerunki królowej, które zdobiły kanadyjskie monety. 

Rys historyczny 

Motyl monarcha to najbardziej zagadkowy gatunek ze świata motyli, a badanie jego wędrówek zajęło kilkadziesiąt lat. 

Motyl ten może pokonać do 5 000 kilometrów podczas swojej dwukierunkowej migracji, co jest zdumiewającym wyczynem dla tak małego i delikatnego motyla. To jedyny tak daleko migrujący owad na świecie. Monarcha mocno kojarzony jest z Kanadą, a przez niektórych uważany wręcz za jej symbol. 

Ten zagadkowy owad wykorzystuje do nawigacji słońce, posiada zmysł magnetyczny i nie żywi się podczas migracji, a dziennie pokonuje nawet 130 kilometrów podczas tej podróży. To właśnie wyjątkowe, dalekie migracje powodują, że monarcha jest niezwykle popularnym gatunkiem, który budzi wielkie zainteresowanie. 

Wspaniale, że możemy go obserwować zarówno w naturze, jak i na tej srebrnej monecie, gdzie wybiera jeden specjalny kwiat spośród milionów, nad którymi przeleciał. Delikatny, pełen gracji motyl monarchy przelatuje z jednej rośliny na drugą, wesoło tańcząc na niebie w poszukiwaniu idealnego kwiatu. Właśnie ta magiczna chwila została uwieczniona na tej niepowtarzalnej monecie.  

Producent

Królewska Mennica Kanadyjska (Royal Canadian Mint) powstała w 1908 roku i od tego czasu stała się jedną z najważniejszych mennic na świecie. 

Mennica produkuje wszystkie kanadyjskie monety obiegowe oraz zajmuje się projektowaniem i wyrabianiem monet kolekcjonerskich z metali szlachetnych - złotych, srebrnych, palladowych i platynowych monet bulionowych, medali, a także medalionów i żetonów. Oferuje również usługi rafinacji złota i srebra.  

Dzisiaj Royal Canadian Mint wyznacza standardy w dziedzinie techniki tłoczenia i numizmatycznego designu, co świadczy o jej pozycji i reputacji. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.