Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-kookaburra-10-uncji-rewers
srebrna-moneta-kookaburra-10-uncji-awers

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
10 AUD
Waga:
10 uncji (10 oz)
Średnica:
75,50 mm
Kraj pochodzenia:
Australia
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Perth Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta Kookaburra 10 uncji - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
1 575,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Australian Kookaburra to seria monet emitowanych przez The Perth Mint od 1990 roku. Poświęcona jest ona jednemu z popularniejszych ptaków, zamieszkujących tereny Australii. Przez wielu nazywany jest również roześmianym ptakiem, ze względu na odgłos, który wydaje - przypomina on histeryczny, ludzki chichot.

Prezentowana moneta została wykonana z 10 uncji srebra.

Warto pamiętać, że co roku monety z tej serii mają inny rewers, co czyni je atrakcyjnymi także pod względem kolekcjonerskim.

Wygląd srebrnej monety Kookaburra 10 uncji

Na rewersie widzimy kukaburę siedzącą na gałęzi tuż nad taflą wody. Na gałęzi widoczne są inicjały JG, które należą do autora tego projektu – Justina Grahama. Nad ptakiem umieszczono nazwę serii „THE AUSTRALIAN KOOKABURRA”. Na rewersie wybito również rok emisji monety oraz wagę i próbę kruszcu. Zdjęcie monety ma charakter poglądowy. Rewers może się różnić w zależności od rocznika. Monety są przydzielane losowo.

Awers przedstawia portret Królowej Elżbiety II stworzony przez Iana Ranka-Broadleya, którego inicjały widnieją obok wizerunku monarchini. Umieszczono również napisy „ELIZABETH II” i „AUSTRALIA”, a także wartość nominalną monety.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.