Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-prostokatna-smok-1-uncja-srebra-rewers
srebrna-moneta-prostokatna-smok-1-uncja-srebra-awers

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
1 AUD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Kraj pochodzenia:
Australia
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Perth Mint

Powiązane produkty

Moneta Prostokątna Smok 1 uncja srebra – wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
185,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Ta majestatyczna moneta o unikalnym prostokątnym kształcie przedstawia chińskiego smoka i wykonana jest ze srebra próby 999.

Wygląd monety prostokątny Smok

Awers monety z 2023 przedstawia podobiznę Królowej Elżbiety II, zaprojektowaną przez Jody’ego Clarka, lata panowania monarchini: 1952-2022, nominał, datę 2023, wagę monety i próbę srebra.

Rewers monety przedstawia stylizowanego smoka, który porusza się wśród gór i ruin oraz wewnątrz skarbca pełnego kosztowności. Na rewersie znajduje się także litera P, charakterystyczna dla monet wybitych w The Perth Mint. Rewers monet co roku ulega zmianie. 

Rys historyczny

W kulturze chińskiej smok czczony jest jako mityczne i boskie stworzenie, będące symbolem mocy, siły, szczęścia oraz bogactwa. Smoki uważane za władców wody oraz pogody i właśnie w takim otoczeniu często obrazuje je chińska kultura.

Postrzega się je jako powiązane z yang, symbolizującym męski aspekt natury, elementem znanej koncepcji antycznej filozofii chińskiej i metafizyki. 

Producent monety

Położona nad rzeką Swan, The Perth Mint jest najstarszą działającą mennicą w Australii. W swojej bogatej historii nazwa ta stała się synonimem najwyższych standardów dotyczących kruszców i produktów kolekcjonerskich.

Uwaga! Kupując produkt z tej oferty, otrzymasz monetę z kategorii MIX (różne stany zachowania) - wcześniejsze roczniki. Monety są przydzielane losowo na etapie kompletowania zamówienia i mogą różnić się od siebie np. innym awersem. Aby zakupić monetę z rocznika bieżącego, sprawdź nasze pozostałe oferty.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.