PREZENT NA CHRZEST


Co kupić maluszkowi w prezencie na chrzest? Pierwsza myśl: krzyżyk. medalik, Biblię lub inny symbol wiary. Druga: kartkę z włożoną do niej kopertą z pieniędzmi. Pieniądze w kopercie to może mało oryginalny prezent, za to zawsze pożądany. Tradycyjnym prezentem jest też złota biżuteria. A skoro już mowa o złocie - może zamiast koperty srebrna moneta z pingwinkiem?

 

ZŁOTE I SREBRNE MONETY ZE ZWIERZĄTKAMI

Zamiast pieniędzy, można dać maluszkowi ich ekwiwalent w postaci złotych lub srebrnych monet, np. z pingwinkiem, misiem, kangurem lub innym zwierzątkiem. Jeżeli wolimy coś poważniejszego i bardziej związanego z okazją, są też monety z wizerunkiem Jana Pawła II. Srebrne monety dostępne są już od ok. 100 zł, złote od ok. 500 zł. Jeżeli chcemy dać dziecku szczególnie wartościowy prezent, zamiast monet można zdecydować się na sztabkę złota. Monety i sztabki są bardziej eleganckim prezentem niż pieniądze w kopercie, stanowią dobrą inwestycję, a żeby je wydać, trzeba je wcześniej spieniężyć. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że przetrwają schowane głęboko w szafie do czasu, gdy dziecko będzie dorosłe.

BIŻUTERIA

Popularnym prezentem dla dziewczynek jest biżuteria. Dobrym wyborem są kolczyki. łańcuszek lub bransoletka. Pierścionek jest ryzykowny - nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaki rozmiar będzie potrzebny za kilka lat, a nie zawsze zmiana rozmiaru jest możliwa. Jeżeli zdecydujemy się na biżuterię, wybierzmy tańszą dziecięca lub typowo dorosłą, gdy decydujemy się na coś droższego. Mało który rodzić pozwoli kilkuletniej dziewczynce nosić kolczyki z diamentami. Z drugiej strony, mało która kobieta założy kolczyki w kształcie biedronek, nawet jeżeli będą je zdobić brylanty. Dlatego biżuteria powinna być kupowana albo z myślą o dziecku, albo z myślą o dorosłej kobiecie.

KRZYŻYK, MEDALIK, BIBLIA

Chrzest to pierwszy sakrament w życiu dziecka, więc warto dać maluchowi coś, co stanowi symbol jego wiary. Zgodnie z tradycją, krzyżyk lub medalik dziecko dostaje od rodziców chrzestnych. Jeżeli nie jesteśmy rodzicami chrzestnymi, możemy kupić maluszkowi pierwszą w jego życiu Biblię, dziecięcą Biblię z obrazkami lub np. obraz z wizerunkiem patrona dziecka.

Sztabka złota na prezent z okazji chrzcin – czy to dobry pomysł?

Sztabka złota to prezent, który z pewnością wyróżnia się na tle tradycyjnych upominków. Złoto od wieków postrzegane jest jako symbol bogactwa, trwałości i prestiżu. Podarowanie dziecku sztabki złota to zatem nie tylko gest o wymiarze materialnym, ale także inwestycja w jego przyszłość. Jednakże przed podjęciem decyzji o zakupie sztabki złota na chrzciny, warto rozważyć kilka kwestii.

Po pierwsze, taki prezent wiąże się ze sporym wydatkiem – warto oszacować, czy właśnie taki podarek będzie lepszy od innych drogocennych przedmiotów, w tym tych, które mogłyby przydać się rodzicom dziecka przy jego wychowaniu. Sztabka złota nie zawsze okazuje się zatem praktycznym upominkiem dla niemowlęcia. Istnieje również ryzyko, że taki prezent może być postrzegany jako zbyt ostentacyjny. Wszystko zależy do stopnia pokrewieństwa oraz zażyłości z obdarowywanymi. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, iż rodzajów sztabek jest wiele, od droższych sztabek złota 1 uncja, po te tańsze np. sztabki jednogramowe.

Pamiętaj, jeśli wybierzesz sztabkę na prezent dla dziecka z okazji chrztu, zapakuj kruszec w piękne etui. Zapraszamy do wyboru naszej szerokiej oferty. Znajdziesz w niej pięknie opakowanie prezentowe na sztabkę – zamów produkt i ciesz się wysyłką w 24h!

Medalik z krzyżem – złoty prezent z symboliką chrześcijańską

Dla tych, którzy szukają prezentu łączącego w sobie wartość materialną i duchową, doskonałym wyborem może być medalik z krzyżem. Wykonany ze złota, staje się nie tylko piękną ozdobą, ale także symbolem wiary i opieki boskiej nad dzieckiem. Wybierając medalik na chrzciny, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Istotna jest jakość wykonania i próba złota - im wyższa, tym większa wartość i trwałość prezentu. Warto także zastanowić się nad wzorem: klasyczny krzyżyk, Matka Boska czy może patron dziecka? Rozwiązań jest naprawdę wiele. Można również pokusić się o personalizację złotego medalika u złotnika, która sprawi, że prezent będzie jeszcze bardziej wyjątkowy!

Złote monety bulionowe na prezent

Złote monety bulionowe to kolejna propozycja prezentu na chrzciny, która łączy w sobie walory estetyczne i inwestycyjne. Monety takie jak Krugerrand, Kanadyjski Liść Klonowy czy Australijski Kangur wybijane są z czystego złota, co gwarantuje ich wartość i płynność. Podarowanie dziecku złotej monety bulionowej to symbol troski o jego finansową przyszłość. Taki prezent może stać się początkiem kolekcji lub zabezpieczeniem na dalsze etapy życia. Co więcej, wybierając monetę z rocznika urodzenia dziecka, stworzymy unikalną pamiątkę na lata!

Numizmaty kolekcjonerskie na prezent na chrzciny

Dla tych, którzy szukają prezentu łączącego w sobie wartość inwestycyjną ze zmysłem artystycznym, ciekawą propozycją mogą być złote numizmaty– z czasem mogą zyskiwać one na wartości nie tylko ze względu na kruszec, ale także walory kolekcjonerskie. To także ciekawa forma edukacji! Każda moneta opowiada swoją historię, przybliżając ważne postaci czy wydarzenia. Taki prezent z pewnością wyróżni się oryginalnością i będzie pamiątką na całe życie. Dziecko w przyszłości będzie mogło również spieniężyć taki numizmat, zyskując sporą kwotę na własne potrzeby.

Prezent na chrzciny – złoto czy srebro?

Wybierając prezent na chrzciny, wielu zastanawia się, czy postawić na złoto, czy może srebro. Oba kruszce mają swoje zalety. Złoto to symbol prestiżu, trwałości i bogactwa. To metal, który od wieków pełni rolę waluty i zabezpieczenia. Prezent ze złota z pewnością będzie postrzegany jako wyjątkowy i wartościowy. Z drugiej strony, srebro to metal o pięknej, szlachetnej barwie, który również ma swoje miejsce w jubilerstwie i inwestycjach. Prezenty ze srebra, takie jak sztabki, monety czy medaliki, są często bardziej przystępne cenowo, co nie oznacza, że są mniej wartościowe w oczach obdarowanych.

Ostatecznie, decyzja o wyborze złota lub srebra powinna być zatem podyktowana indywidualnymi preferencjami, budżetem i charakterem prezentu, jaki chcemy podarować. Niezależnie od wyboru, szlachetny metal będzie prezentem trwałym, wartościowym i pełnym symboliki.

Prezent na chrzciny z oferty Mennicy Skarbowej

Wybór oryginalnego prezentu na chrzciny to nie lada wyzwanie. Złoto i srebro oferują szereg możliwości: od tradycyjnych medalików po lokacyjne sztabki i monety bulionowe służące do inwestowania. Każda z tych propozycji niesie ze sobą nie tylko wartość materialną, ale także symboliczną. To prezenty, które mogą towarzyszyć dziecku przez całe życie, przypominając o wyjątkowym dniu i ludziach, którzy je otaczają miłością. Niezależnie od ostatecznego wyboru, najważniejsze jest to, by wybrany upominek płynął z serca i był wyrazem szczerych uczuć wobec dziecka i jego rodziców. Na tym zależy Mennicy Skarbowej, która przygotowała całą kolekcję wyjątkowych produktów na prezent!


Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.