PREZENT NA CHRZEST


Co kupić maluszkowi w prezencie na chrzest? Pierwsza myśl: krzyżyk. medalik, Biblię lub inny symbol wiary. Druga: kartkę z włożoną do niej kopertą z pieniędzmi. Pieniądze w kopercie to może mało oryginalny prezent, za to zawsze pożądany. Tradycyjnym prezentem jest też złota biżuteria. A skoro już mowa o złocie - może zamiast koperty srebrna moneta z pingwinkiem?

 

ZŁOTE I SREBRNE MONETY ZE ZWIERZĄTKAMI

Zamiast pieniędzy, można dać maluszkowi ich ekwiwalent w postaci złotych lub srebrnych monet, np. z pingwinkiem, misiem, kangurem lub innym zwierzątkiem. Jeżeli wolimy coś poważniejszego i bardziej związanego z okazją, są też monety z wizerunkiem Jana Pawła II. Srebrne monety dostępne są już od ok. 100 zł, złote od ok. 500 zł. Jeżeli chcemy dać dziecku szczególnie wartościowy prezent, zamiast monet można zdecydować się na sztabkę złota. Monety i sztabki są bardziej eleganckim prezentem niż pieniądze w kopercie, stanowią dobrą inwestycję, a żeby je wydać, trzeba je wcześniej spieniężyć. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że przetrwają schowane głęboko w szafie do czasu, gdy dziecko będzie dorosłe.

BIŻUTERIA

Popularnym prezentem dla dziewczynek jest biżuteria. Dobrym wyborem są kolczyki. łańcuszek lub bransoletka. Pierścionek jest ryzykowny - nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaki rozmiar będzie potrzebny za kilka lat, a nie zawsze zmiana rozmiaru jest możliwa. Jeżeli zdecydujemy się na biżuterię, wybierzmy tańszą dziecięca lub typowo dorosłą, gdy decydujemy się na coś droższego. Mało który rodzić pozwoli kilkuletniej dziewczynce nosić kolczyki z diamentami. Z drugiej strony, mało która kobieta założy kolczyki w kształcie biedronek, nawet jeżeli będą je zdobić brylanty. Dlatego biżuteria powinna być kupowana albo z myślą o dziecku, albo z myślą o dorosłej kobiecie.

KRZYŻYK, MEDALIK, BIBLIA

Chrzest to pierwszy sakrament w życiu dziecka, więc warto dać maluchowi coś, co stanowi symbol jego wiary. Zgodnie z tradycją, krzyżyk lub medalik dziecko dostaje od rodziców chrzestnych. Jeżeli nie jesteśmy rodzicami chrzestnymi, możemy kupić maluszkowi pierwszą w jego życiu Biblię, dziecięcą Biblię z obrazkami lub np. obraz z wizerunkiem patrona dziecka.


Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.