Niezmiernie miło nam poinformować, że Mennica Skarbowa weszła w posiadanie nowoczesnego spektrometru do badania próbek metali szlachetnych. Dzięki temu mechanizmowi analiza złota i wyrobów jubilerskich, stanie się dużo prostsza i dostosowana do unikalnych wymagań branży.

Urządzenie poddaje analizie stopy złota i stopy jubilerskie metodą fluorescencji rentgenowskiej. Spektrometr daje możliwość zapisania obrazu, jego wydruku i umieszczenia go w raporcie dotyczącym badanego produktu. Analizowane próbki nie są narażone na uszczerbek i zniszczenie, a otrzymane wyniki są precyzyjne i wiarygodne. Spektrometr w swoim działaniu jest dostosowany do restrykcyjnych wymogów branży złota inwestycyjnego i jubilerskiej. Sprzęt dedykowany jest do profesjonalnego użytku przez urzędy probiercze, dealerów złota i jubilerów. Produkt uznawany jest za idealne rozwiązanie dla każdego wiarygodnego punktu skupu złota. Warto zaznaczyć, że właśnie tego typu urządzenie jest wykorzystywane do badania próbek kruszcu w Okręgowym Urzędzie Probierczym.

Spektrometr został zaprojektowany przez niemiecką firmę FISCHER. Działa ona na rynku od 1953 roku i dziś posiada swoje oddziału na całym świecie. Właśnie tej firmie zawdzięczamy innowacyjne podejście do technologii pomiarowych. Swoje niezwykle bogate doświadczenie przenoszą na sprzęty, które dzisiaj mogą cieszyć globalnych odbiorców. Fischer to typowe połączenie długoletniej tradycji tworzenia, pasji w poszukiwaniu nowych rozwiązań i innowacyjnego podejścia.

Dzięki temu niezwykłemu urządzeniu, jesteśmy w stanie zapewnić Państwu profesjonalną wycenę skupu złota. Jednocześnie jest to gwarantem zachowania zasad ostrożności obchodzenia się z kruszcami. W ten sposób Mennica Skarbowa może się pochwalić, że do analizy stopów złota używa najnowocześniejszej i najprecyzyjniejszej techniki na rynku.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.