NAJBARDZIEJ ZNANI JUBILERZY NA ŚWIECIE - CZĘŚĆ PIERWSZA

Mamy słabość do pięknej biżuterii. Nie tylko naszej, każdej pięknej biżuterii. Dlatego regularnie przeglądamy ofertę światowej sławy jubilerów. Dziś pierwsza część cyklu "Najbardziej znani jubilerzy na świecie": Tiffany, Cartier, Black Starr & Frost i Harry Winston (wybór pierwszej czwórki zainspirowany piosenką "Diamonds are a girl's best friend" śpiewaną przez Marilyn Monroe w filmie "Mężczyźni wolą blondynki").

TIFFANY & CO., NIEBIESKIE PUDEŁKA I SŁYNNY SKLEP NA PIĄTEJ ALEI

Tiffany & Co. to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych jubilerów na świecie. Powstał 180 lat temu w Nowym Yorku. Oferuje zarówno bardzo nowoczesną biżuterię (często bez kamieni szlachetnych) jak i prostą, ale ekskluzywną biżuterię z brylantami (białymi i żółtymi), jak również zegarki i luksusowe akcesoria. Jeżeli masz ochotę kupić swojej chrześniaczce maleńki srebrny grzebień do włosów za 180$, znajdziesz go u Tiffany'ego. Ale Tiffany to przede wszystkim słynne na całym świecie pierścionki zaręczynowe (Tiffany Setting). To właśnie Charles Lewis Tiffany wymyślił najbardziej znany model pierścionka zaręczynowego - delikatny pierścionek z brylantem umieszczonym w sześcioramiennej koronie. Tiffany to też słynny, znany z filmu "Śniadanie u Tiffany'ego", sklep na Manhattanie. Wreszcie Tiffany to charakterystyczne niebieskie pudełka z białą kokardką (w odcieniu Tiffany Blue, czyli kolorze niebieskich jaj drozda), po których rozpoznacie, że właśnie dostałyście prezent zakupiony u Tiffany'ego.
Źródło: 
Tiffany & Co. 

sklep tiffany
pudełko tiffany


CARTIER I PIERWSZY MĘSKI ZEGAREK NA NADGARSTEK


Nieco młodszy od Tiffany'ego, Cartier powstał 170 lat temu w Paryżu. Cartier również ma na swoim koncie wynalazek o historycznym znaczeniu - wymyślił on zegarek na rękę (zamiast zegarka kieszonkowego). Dziś mało kto wyobraża sobie, że w ogóle mogłoby być inaczej. Cartier wprowadził również charakterystyczny model pierścionka: trzy przeplatające się obrączki z białego, żółtego i różowego złota (tzw. Trinity de Cartier). Charakterystycznym motywem w biżuterii Cartiera jest też motyw pantery i orchidei. Często wykorzystywał też inne motywy zwierzęce (wybierając zwykle te groźne, jak węże czy krokodyle) i roślinne. Współczesna biżuteria Cartiera jest raczej prosta, nowoczesna i minimalistyczna (zarówno z brylantami jak i bez kamieni szlachetnych), ale firma wciąż ma w swojej ofercie kolekcje wykorzystujące motyw kwiatów i zwierząt. Cartier proponuje też zegarki i ekskluzywne akcesoria.
Źródło: Cartier Iternational AG


cartier
cartier
cartier

BLACK STARR & FROST - BRYLANTY W KLASYCZNYM WYDANIU


Najstarsza wciąż działająca firma jubilerska w Stach Zjednoczonych również powstała w Nowym Yorku. Black Starr & Frost (gdy śpiewała o nim Marylin Monroe występował pod nazwą Black Starr & Frost-Gorham) istnieje już ponad 200 lat i choć lata największej świetności ma już za sobą, wciąż tworzy piękną biżuterię. W przeciwieństwie do Tiffanny'ego i Cartiera, Black Starr & Frost oferuje bardzo klasyczną biżuterię. Biżuteria od Black Starr & Frost to niemalże wyłącznie ozdoby z brylantami, ewentualnie kolorowymi kamieniami szlachetnymi lub perłami. Firma ma też w swojej ofercie masywne, męskie zegarki o nieco sportowym charakterze.
Źródło: Black Starr and Frost

Black Starr FrostBlack Starr FrostBlack Starr Frost


HARRY WINSTON I WSPÓŁCZESNA KLASYKA


Najmłodsza z wymienionych firm jubilerskich - Harry Winston - powstała 85 lat temu również w Nowym Yorku. Harry Winston uwielbiał diamenty. W latach pięćdziesiątych posiadał drugą największą na świecie kolekcje historycznej biżuterii. Drugą, gdyż pierwszą posiadała brytyjska rodzina królewska, co niełatwo było przebić. To on jako pierwszy wpadł na pomysł promowania swojej biżuterii przez hollywoodzkie gwiazdy podczas ważnych gali. Biżuteria od Winstona była też często wykorzystywana w filmach. Harry Winston oferuje prostą, klasyczną biżuterię, niemalże wyłącznie z diamentami, niekiedy wzbogaconą o inne kamienie szlachetne. Często wykorzystuje bardzo podstawowe motywy kwiatowe. Harry Winston posiada też szeroką ofertę zegarków.
Źródło: Harry Winston

harry winstonHarry WinstonHarry Winston

Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.