Skąd wziął się najbardziej popularny model pierścionka zaręczynowego?

2017-03-01


Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd wziął się najbardziej znany, klasyczny model pierścionka zaręczynowego? Ten delikatny pierścionek z wyeksponowanym brylantem został stworzony ponad sto lat temu przez Charlesa Lewisa Tiffany’ego, współzałożyciela amerykańskiej firmy jubilerskiej Tiffany & Co. (kojarzonej głównie ze słynnym filmem z Audrey Hepburn „Śniadanie u Tiffany’ego”).
 
Charles Lewis Tiffany uznał, że wyjątkowy diament wymaga odpowiedniej oprawy. Umieścił on kamień w sześcioramiennej koronie, co pozwala na takie wyeksponowanie brylantu, które umożliwia pełne ukazanie jego blasku. Tak powstał The Tiffany® Setting - najbardziej popularny na świecie pierścionek zaręczynowy, zwany pierścieniem pierścieni. Pierścionki zaręczynowe The Tiffany® Setting wykonywane są do dziś ze złota lub platyny według stworzonego ponad sto lat temu projektu.  

Od tamtej pory pierścionek był wielokrotnie kopiowany i wciąż stanowi inspirację. Większość jubilerów ma w swojej ofercie pierścionki zaręczynowe bazujące na tym modelu.Agnieszka Sajdak-Nowicka

 www.wczerni.pl

Szkic: The Tiffany® Setting , strona internetowa firmy Tiffany & Co.

Źródło: Strona internetowa firmy Tiffany & Co. Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.59 / 5.00 152 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-02-18
Jak zwylke profesjonalnie i na czas.
2020-03-04
Jestem bardzo zadowolona.
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel