JAKI NASZYJNIK DO JAKIEGO DEKOLTU

Nie każdy naszyjnik pasuje do każdego dekoltu i nie każdy dekolt wymaga naszyjnika. Jaki zatem dopasować naszyjnik i czy w ogóle go zakładać? Dziś omówię dekolty, które korzystnie wyglądają z naszyjnikiem. W przyszłym tygodniu pokażę te, do których nie powinno się zakładać naszyjnika, za to warto założyć kolczyki lub bransoletkę. W kolejnym tygodniu zaprezentuję dekolty, co do których mamy wybór ozdób. 

Dekolty, do których warto założyć naszyjnik to:
  • dekolt trójkątny, serduszko, bluzka lub koszula z rozpiętym kołnierzykiem,
  • dekolt kwadratowy czyli karo,
  • dekolt okrągły,
  • dekolt łódka,
  • dekolt gorsetowy,
  • golf.

Jak dobrać do nich naszyjnik? Mamy dwie możliwości: albo powielić kształt dekoltu, albo całkowicie go przełamać.   


Naszyjnik do dekoltu trójkątnego
Dekolt trójkątny najkorzystniej wygląda z naszyjnikiem ściśle przylegającym do szyi (np. typu choker) lub krótkim o trójkątnym kształcie. Takie naszyjniki będą pasować też do koszuli lub bluzki z rozpiętym kołnierzykiem oraz dekoltem w kształcie serduszka, gdyż oba te dekolty mają trójkątny kształt.

Do trójkątnego dekoltu oraz bluzki lub koszuli z kołnierzykiem może też pasować bardzo długi naszyjnik o okrągłym kształcie. Taki naszyjnik nie wygląda natomiast dobrze z dekoltem w kształcie serduszka.


Naszyjnik do dekoltu karo
Podobnie jak dekolt trójkątny, karo najlepiej prezentuje się z bardzo krótkim naszyjnikiem przylegającym do szyi lub krótkim, trójkątnym naszyjnikiem.


Naszyjnik do dekoltu okrągłego
Dekolt okrągły wygląda najlepiej z okrągłym naszyjnikiem lub z długim naszyjnikiem, który przełamuje jego linię. Jeżeli zdecydujesz się na długi naszyjnik, wybierz na tyle długi, aby sięgał znacznie poniżej linii dekoltu.  


Naszyjnik do dekoltu łódka
Dekolt łódka najkorzystniej wygląda z bardzo krótkim, przylegającym do szyi naszyjnikiem lub przeciwnie - z bardzo długim, który przełamie jego linię (podobnie jak dekolt okrągły).Naszyjnik do dekoltu gorset 1

Naszyjnik do dekoltu gorset 2
Dekolt gorsetowy jest nie tylko wyjątkowo piękny, ale też bardzo uniwersalny. Można do niego założyć zarówno bardzo krótki naszyjnik przylegający do szyi, jak i nieco dłuższy, okrągły lub trójkątny, a także długi, przecinający linię dekoltu.


Naszyjnik do dekoltu golf
Golf najlepiej wygląda z bardzo krótkim naszyjnikiem lub bardzo długim o trójkątnym kształcie. 

Dobierając naszyjnik należy pamiętać, że nie powinien on dotykać brzegu dekoltu, ani się spod niego wymykać. Nawet jeżeli wybieramy naszyjnik, który chowamy pod ubraniem (np. z symbolem religijnym), powinien to być zdecydowany akcent, zatem naszyjnik powinien być odpowiednio długi.

Wybierając dekolt i naszyjnik, uwzględniamy też kształt naszej twarzy. O tym jak dobrać naszyjnik do kształtu twarzy pisałam tutaj.

Zapraszam Państwa również na mój blog
www.wczerni.pl, gdzie wyjaśniam zasady doboru ubrań do typu sylwetki.


Agnieszka Sajdak - Nowicka
www.wczerni.pl

Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.