JAK DOBRAĆ KOLCZYKI DO FRYZURY

Kolczyki to dodatek do stroju, a dodatki dobieramy do konkretnej stylizacji. Skąd więc pytanie, jak dobrać kolczyki do fryzury? Po pierwsze, źle dobrane mogą być zupełnie niewidoczne, po drugie, w zależności od fryzury, te same kolczyki dają zupełnie inny efekt. Jak zatem dobrać kolczyki?

KOLCZYKI DO KRÓTKICH WŁOSÓW

Krótkie włosy (do linii twarzy) pozwalają na wyeksponowanie kolczyków. Najwięcej możliwości dają fryzury odsłaniające uszy. Tu każde kolczyki będą widoczne. W przypadku krótkich włosów zasłaniających uszy, widoczne będą kolczyki wiszące, zarówno krótkie jak i długie, ale kolczyki na wkrętki będą się pod nimi ukrywać. Nie oznacza to, że kolczyki zawsze powinny być widoczne, a przynajmniej nie przez cały czas. Jeżeli dobieramy kolczyki do wieczorowej kreacji, kolczyki zdecydowanie powinny być widoczne. Jeżeli to luźna stylizacja mogą, choć nie muszą. Ale jeżeli to nieco bardziej formalny strój, zwłaszcza do pracy, dobrze jest postawić na dyskretną elegancję i wybrać mniejsze kolczyki lub kolczyki, które będą widoczne np. gdy będziemy zaczesywać włosy za ucho.
Do bardzo krótkich włosów wybieramy zatem na dzień delikatne kolczyki, a na wieczór długie (alternatywnie krótkie, ale wyraziste). Nie należy jednak przesadzać z wielkością. Krótkie włosy pozwalają na wyeksponowanie kolczyków, przez co duże mogą okazać się zbyt przytłaczające w stosunku do twarzy oraz całej sylwetki. W przypadku krótkich włosów szczególnie istotne jest też właściwe dobranie kształtu kolczyków do kształtu twarzy tutaj.

KOLCZYKI DO DŁUGICH WŁOSÓW

Długie włosy (do ramion i dłuższe), które zasłaniają szyję, rządzą się innymi prawami. Tu włosy stanowią tło dla kolczyków, przez co nigdy nie będą one tak widoczne jak w przypadku gołej szyi. Ma to swoje wady i zalety. Ponieważ w przypadku długich włosów kolczyki są mniej wyeksponowane, można pozwolić sobie na nieco bogatszą biżuterię i wciąż uzyskać subtelny efekt. Z drugiej strony, kolczyki mogą gubić się we włosach i być całkowicie niewidoczne. Dlatego za dnia sugerujemy albo większe kolczyki na wkrętki, albo krótkie wiszące kolczyki. Wieczorem natomiast można pozwolić sobie na całkowite szaleństwo, gdyż w przypadku długich, rozpuszczonych włosów, ciężko o kolczyki zbyt duże. Warto natomiast zwrócić szczególną uwagę na kolor. Aby w ogóle dało się je zauważyć, muszą być kontrastowe, zatem do jasnych włosów wybieramy ciemną biżuterię (z ciemnymi kamieniami), do ciemnych jasną (z kamieniami lub bez, gdyż sam metal szlachetny będzie wystarczająco widoczny)

KOLCZYKI DO WŁOSÓW SPIĘTYCH

Włosy spięte możemy traktować podobnie jak włosy krótkie. Spięte włosy pozwalają na wyeksponowanie szyi, zatem i kolczyki będą dobrze widoczne.

KOLCZYKI DO FRYZURY ASYMETRYCZNEJ

Asymetryczna fryzura sama w sobie jest intrygująca, pytanie zatem, czy warto odwracać od niej uwagę biżuterią? I tak i nie. Zależy, jaki efekt chcemy osiągnąć. Asymetryczna fryzura wzmacnia efekt. Zatem w ciągu dnia lepiej postawić na dyskretne kolczyki, ale wieczorem jak najbardziej mogą być duże i przykuwające wzrok. Asymetryczna fryzura jeszcze bardziej je podkreśli.

DŁUGIE WŁOSY Z ODKRYTYM JEDNYM UCHEM

Długie włosy z odkrytym jednym uchem to seksowna wariacja fryzury asymetrycznej. Włosy stanowią tło dla kolczyków, jednocześnie jednak jedno ucho jest odsłonięte i płatek ucha jest cały czas widoczny. W takim przypadku za dnia również sugerujemy dyskretny urok delikatnych kolczyków, ale wieczorem proponujemy duże i wyraziste lub mniejsze, ale z dużym, błyszczącym kamieniem. Odkryte ucho pozwala co prawda na wyeksponowanie kolczyków, ale ponieważ tylko jeden kolczyk będzie widoczny, możemy pozwolić sobie na więcej, niż w przypadku krótkich włosów.

Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.