TREND: OBRĄCZKA DAMSKA I MĘSKA Z DWÓCH RÓŻNYCH METALI

2018-08-28
TREND: OBRĄCZKA DAMSKA I MĘSKA Z DWÓCH RÓŻNYCH METALI

Jeszcze nie tak dawno temu wszystkie obrączki wyglądały tak samo. Były to proste krążki, zwykle z żółtego złota. Później nadeszła moda na zdobienia, zwłaszcza obrączki damskiej. Męska obrączka wciąż była minimalistycznym, złotym krążkiem. Damska zrobiona była z takiego samego złota jak męska, przy czym zdobiona była cyrkoniami lub diamentami. A co powiecie na dwie zupełnie różne obrączki?

W maju pisaliśmy o biżuterii ślubnej Meghan Markle. Pamiętacie jaką miała obrączkę? Była to prościutka obrączka wykonana z żółtego, walijskiego złota (zgodnie z tradycją na brytyjskim dworze królewskim). A jaką obrączkę miał książę Harry? Również prostą, ale z platyny. W Polsce takie rozwiązanie to ewenement, ale w krajach zachodnich dwie różne obrączki to wcale nie takie rzadkie rozwiązanie.

Zakup dwóch zupełnie różnych obrączek ma bez wątpienia swoje zalety. Umożliwia chociażby wybór takiej obrączki, która najbardziej się nam podoba. To ciekawa alternatywa zwłaszcza dla mężczyzn. Pisaliśmy ostatnio o metalach, które zyskują na popularności w jubilerstwie takie jak tytan, wolfram, tantal, kobalt czy stal. Biżuteria z nich wykonana wygląda bardzo efektownie jako biżuteria męska, często jednak jest wizualnie przyciężka dla kobiet. Dwie różne obrączki to zatem świetne rozwiązanie, gdy mężczyzna woli masywniejszą biżuterię, a kobieta preferuje delikatną.

Z drugiej strony dwie różne obrączki to obrączki "nie do pary". Obrączki to symbol małżeństwa. Przyzwyczailiśmy się, że są takie same. Są takie same, gdyż świadczą o tym, że małżonkowie są parą, "stanowią komplet" - jak obrączki. Dwie różne obrączki nie dają takiego efektu. To tylko kwestia umowna, symbolika, niemniej takie wywołuje skojarzenia.

Osobiście w kwestii obrączek jesteśmy tradycjonalistami. Z żółtego lub białego złota, bez zdobień lub z diamentami na obrączce damskiej, zawsze będą według nas najpiękniejsze. Dlatego jeżeli już zdecydują się Państwo na dwie różne obrączki, sugerujemy podobny kształt (jeżeli zastosowany będzie inny metal) lub powielenie jakiegoś motywu, np. cieniutki pasek ze złota, z którego jest wykonana obrączka panny młodej, na wolframowej obrączce pana młodego.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.59 / 5.00 152 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-03-03
Bardzo miła i profesjonalna obsługa krótko mówiąc na 5
2020-03-20
Wielokrotnie korzystałem z usług Mennicy Skarbowej w Warszawie przy ulicy Jasnej 1 . Perfekcyjne traktowanie klienta , pełen profesjonalizm , uprzejmość , doradztwo no i oczywiście krówki . Polecam wszystkim doradcę pana Jacka Jakubiuka . P.S.
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel