Jak w niskiej cenie kupić obrączki, które naprawdę będą się nam podobać? Gotowe obrączki u jubilera to koszt nawet do kilku tysięcy złotych za parę. Cena dość wysoka, zważywszy, że większość z nich bazuje na tym samym, stosunkowo prostym modelu. Dlatego warto rozważyć wykonanie obrączek na zamówienie. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zrobienia ich według własnego projektu.


Jeżeli posiadamy własne złoto, wykonanie obrączek na zamówienie to koszt rzędu kilkuset złotych. Płacimy za samą usługę, ostateczna cena zależy więc od pracochłonności ich wykonania. Skąd zatem wziąć złoto na obrączki? Można wykorzystać uszkodzoną lub nieużywaną już biżuterię: zerwane łańcuszki, zepsute bransoletki, zdekompletowane kolczyki lub za mały pierścionek. Warto też zapytać rodzinę i znajomych. Bardzo prawdopodobne jest, że na taki cel z przyjemnością oddadzą ją w prezencie. 


Co zrobić, jeżeli marzą nam się obrączki z białego złota, a posiadamy tylko żółte? Kolor nie ma znaczenia. Złoto zostanie przetopione, oczyszczone i zabarwione na taki kolor, jaki sobie życzymy. Przykładowo białe złoto uzyskuje się poprzez dodanie palladu lub platyny, czerwone poprzez większą domieszkę miedzi, zatem kolor posiadanego złota nas nie ogranicza. Obrączki można też ozdobić diamentami (zwykle o masie od 0,01 do 0,05 ct) lub cyrkoniami zakupionymi u jubilera.


Agnieszka Sajdak-Nowicka
www.wczerni.pl


Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.