CZERWONE KAMIENIE SZLACHETNE

2019-06-17
CZERWONE KAMIENIE SZLACHETNE

Czerwone kamienie są eleganckie, wytworne, a jednocześnie seksowne - idealne na wieczór. Jakie kamienie masz do wyboru? Oczywiście rubiny, ale nie tylko. Oto cztery najpopularniejsze czerwone kamienie szlachetne.


RUBIN


Wiesz, że rubin i szafir to w pewnym sensie to samo? Oba są szlachetną odmianą korundu. Rubiny to jedne z najcenniejszych kamieni w jubilerstwie. Mają barwę od różowej do krwistoczerwonej.
GRANAT


Kolejnym najczęściej kojarzonym z czerwienią kamieniem jest granat. Granaty najczęściej są czerwone, pomarańczowo-czerwone i fioletowo-czerwone, ale mogą mieć też inne kolory. A skąd taka nazwa? Kamień nazwano granatem, gdyż kształtem i kolorem przypomina ziarno owocu granatu.
KORAL


Koral to trzeci najbardziej popularny czerwony kamień szlachetny. Wbrew pozorom, nie wszystkie korale są czerwone (istnieją również białe, różowe, fioletowe, niebieskie, czarne, a nawet złote), niemniej koralowo-czerwone są najbardziej znane. Więcej na temat koralu pisaliśmy tutaj.
SPINEL


Spinel długo uważany był za rubin ze względu na piękną czerwoną barwę. Dopiero po poznaniu jego składu chemicznego został wyodrębniony jako odrębny kamień. Spinele mogą być też bezbarwne, fioletowe, niebieskie, zielone, ciemnobrązowe i czarne.

Wyżej wymienione kamienie to nie jedyne czerwone kamienie szlachetne. Czerwony może być też turmalin, topaz, kordieryt, bursztyn, cyrkon, rodolit, czy karneol. Czerwony może być także diament, jednakże czerwone diamenty to wyjątkowa rzadkość, a co za tym idzie, również wyjątkowo wysoka cena.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019
Polecane
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 130 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-03-03
Bardzo miła i profesjonalna obsługa krótko mówiąc na 5
2020-03-17
wszystko dobrze iw terminie. dziekuje
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel