Wysyłka 24 h
zlota-moneta-100-zl-mistrzostwa-swiata-w-pilce-noznej-niemcy-2006-rewers
zlota-moneta-100-zl-mistrzostwa-swiata-w-pilce-noznej-niemcy-2006-awers

Specyfikacja

Metal:
Złoto 900
Nominał:
100 PLN
Waga:
8 g
Średnica:
21 mm
Kraj pochodzenia:
Polska
Rocznik:
2006
Stempel:
Lustrzany
Wysyłka:
24 h
Nakład:
10 500
Producent:
Narodowy Bank Polski

Powiązane produkty

Złota moneta 100 zł Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Niemcy 2006 - wysyłka 24 h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wysyłka: 24 h
2 799,00 zł

Dostępna liczba: 1 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis złotej monety 100 zł Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Niemcy 2006

Złota moneta upamiętnia Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2006 w Niemczech, będąc cennym obiektem kolekcjonerskim i pamiątką dla fanów piłki nożnej. Emitowana w limitowanym nakładzie 10 500 sztuk, przez Narodowy Bank Polski.

Moneta ta szybko stała się cenionym obiektem wśród kolekcjonerów, nie tylko z powodu swojego złotego kruszcu, ale również ze względu na historyczne i emocjonalne znaczenie związane z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej. Dla wielu miłośników sportu, posiadanie takiej monety jest formą upamiętnienia niezwykłego wydarzenia sportowego oraz hołdem dla piłkarskiej pasji.

Wygląd złotej monety 100 zł Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Niemcy 2006

Projekt złotej monety został starannie opracowany przez Urszulę Walerzak, oddając ducha i emocje związane z mistrzostwami. Centralnym motywem awersu jest fragment piłki, pokazany z bliska, z widocznymi naszywkami. Na jednej z nich znajduje się wizerunek orła, na wzór godła Rzeczypospolitej Polskiej. Pod lewą łapą orła znajduje się znak Mennicy Polskiej. Natomiast nad nim, na krawędzi piłki, znajdują się sylwetki sześciu piłkarzy, z których każdy ma obok siebie piłkę. Rewers monety przedstawia dwóch chłopaków, grających w piłkę nożną, na tle stadionu piłkarskiego, co podkreśla tematykę sportową monety. Nad wizerunkiem piłkarzy znajdują się napisy, nawiązujące do mistrzostw. 

Rys historyczny

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2006 odbyły się w Niemczech i były jednym z największych wydarzeń sportowych tamtego roku. Turniej przyciągnął miliony fanów piłki nożnej z całego świata. Polska brała udział w tych rozgrywkach i właśnie dlatego moneta ta ma szczególne znaczenie w kontekście polskiej numizmatyki.

Moneta jest ceniona przez kolekcjonerów i miłośników sportu za swoje unikatowe wzornictwo i historyczne znaczenie. Limitowany nakład oraz wysoka jakość wykonania czynią ją wartościowym elementem każdej kolekcji. Moneta ta jest również atrakcyjną pamiątką dla fanów piłki nożnej.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.