Wysyłka 24 h
zlota-moneta-200-zl-180-lat-bankowosci-centralnej-w-polsce-2009-rewers
zlota-moneta-200-zl-180-lat-bankowosci-centralnej-w-polsce-2009-awers

Specyfikacja

Metal:
Złoto 900
Nominał:
200 PLN
Waga:
15,50 g
Średnica:
27 mm
Kraj pochodzenia:
Polska
Rocznik:
2009
Stempel:
Lustrzany
Wysyłka:
24 h
Nakład:
8 500
Producent:
Narodowy Bank Polski

Powiązane produkty

Złota moneta 200 zł 180 lat bankowości centralnej w Polsce 2009 - wysyłka 24 h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wysyłka: 24 h
5 199,00 zł

Dostępna liczba: 2 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Złota moneta kolekcjonerska, upamiętniająca 180. rocznicę ustanowienia Banku Polskiego w stolicy, Warszawie, stanowi wyjątkową inwestycję dla miłośników historii, kolekcjonerów oraz osób poszukujących stabilnych form lokowania kapitału. Wybita z najwyższej jakości złota, prezentuje się nie tylko jako wartościowy zabytek, ale również jako potencjalny nośnik wartości inwestycyjnej. Poniżej znajdziesz szczegółowy opis monety, który ukazuje jej wyjątkowy charakter oraz związek z ważnymi wydarzeniami z historii Polski. 

Awers złotej monety 200 zł 180 lat bankowości centralnej w Polsce 2009

Moneta przedstawia w centralnej części wizerunek orła, który od wieków stanowi godło Rzeczypospolitej Polskiej. Nad orłem widnieje oznaczenie roku emisji, czyli 2009, co dodaje monecie wyjątkowego charakteru związanego z okresem obchodzonej rocznicy. Pod orłem umieszczony został wizerunek herbu Królestwa Polskiego z czasów powstania listopadowego, co nawiązuje do kontekstu historycznego związanego z 180. rocznicą Banku Polskiego. Po obu stronach herbu znajdują się napisy z lewej strony "200", a z prawej strony "ZŁ". U góry monety widnieje półkoliste motto "RZECZPOSPOLITA POLSKA", podkreślając dumę z narodowej historii.

Rewers złotej monety 200 zł 180 lat bankowości centralnej w Polsce 2009

Na rewersie monety dominuje stylizowany wizerunek postaci Ksawerego Druckiego Lubeckiego, postaci zasłużonej dla polskiej historii bankowości. Poniżej wizerunku umieszczono napis "KSAWERY/DRUCKI-LUBECKI". W tle widoczny jest malowniczy obraz siedziby Banku Polskiego w Warszawie, zlokalizowanej przy placu Bankowym. U góry z lewej strony umieszczony został napis "1828/2008", nawiązujący do daty powstania banku. Otok monety zdobi napis "180 LAT BANKOWOŚCI CENTRALNEJ W POLSCE", podkreślając nie tylko rocznicę, ale również znaczenie Banku Polskiego dla kształtowania gospodarczego kraju.

Inwestycyjny Aspekt

Złota moneta kolekcjonerska, oprócz swojej wartości historycznej, staje się również atrakcyjną formą inwestycji. Jako limitowana edycja związana z istotnym wydarzeniem historycznym, ma potencjał zysku z czasem. Złoto, jako surowiec, cieszy się uznaniem inwestorów, zapewniając stabilność i ochronę kapitału w zmiennych warunkach rynkowych. Dlatego inwestycja w tego typu unikatowe przedmioty może stanowić doskonałą alternatywę dla tradycyjnych form lokowania środków finansowych.

Złota moneta kolekcjonerska, uhonorowana 180. rocznicą powstania Banku Polskiego, to nie tylko piękny numizmat, ale również mądra inwestycja. Jej estetyczny design oraz symboliczne elementy stanowią doskonałą pamiątkę historyczną, jednocześnie oferując potencjał wzrostu wartości kapitału. Dla kolekcjonerów, inwestorów oraz miłośników polskiej historii, ta limitowana edycja staje się cennym skarbem, łącząc w sobie piękno rzemiosła jubilerskiego i perspektywę inwestycyjną.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.