Wysyłka 24 h
zlota-moneta-200-zl-450-lat-poczty-polskiej-2008-awers
zlota-moneta-200-zl-450-lat-poczty-polskiej-2008-rewers

Specyfikacja

Metal:
Złoto 900
Nominał:
200 PLN
Waga:
15,50 g
Średnica:
27 mm
Kraj pochodzenia:
Polska
Stempel:
Lustrzany
Wysyłka:
24 h
Nakład:
11 000
Producent:
Narodowy Bank Polski

Powiązane produkty

Złota moneta 200 zł 450 lat Poczty Polskiej 2008 - wysyłka 24 h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wysyłka: 24 h
5 199,00 zł

Dostępna liczba: 1 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Złota moneta kolekcjonerska, dedykowana 450. rocznicy powstania Poczty Polskiej, to wyjątkowy okaz dla kolekcjonerów i inwestorów poszukujących unikalnych i historycznych przedmiotów. Znaczek kolekcjonerski łączy w sobie piękno złota z bogactwem detali, ukazując niezapomniane chwile z historii polskiej poczty.

Awers monety prezentuje z prawej strony wizerunek orła, symbolu Rzeczypospolitej Polskiej, umieszczonego na tle fragmentu znaczka pocztowego. Centralnym punktem jest stylizowany znaczek pocztowy, przedstawiający scenę zmiany koni na stacji pocztowej - moment kluczowy w historii poczty. Napis "200/ZŁ" umieszczony u dołu, a także "RZECZPOSPOLITA POLSKA" w półkolistej formie u góry i po lewej stronie dodają elegancji. Pionowe oznaczenie roku emisji (2008) dopełnia awersu, nadając mu kompleksowości.

Rewers monety przenosi nas w XIX wiek, prezentując stylizowany wizerunek gońca pocztowego na moście, galopującego na koniu. Poniżej znajduje się stylizowany herb Rzeczypospolitej z epoki Zygmunta Augusta. Po lewej stronie ukazane są detale Katedry Wawelskiej i Zamku Królewskiego na Wawelu, a po prawej stylizowany fragment Placu Św. Marka w Wenecji oraz zarysy dwóch gondoli. Napis "450/LAT" umieszczony u dołu wraz z trąbką pocztową dodają głębi i znaczenia. U góry, w półkolistej formie, czytamy "POCZTY POLSKIEJ", podkreślając ważność i związek z historią polskiej poczty.

Ta złota moneta nie tylko fascynuje detalicznym wykończeniem, ale także stanowi atrakcyjną opcję inwestycyjną. Złoto, jako stabilna forma wartości, oraz unikalny charakter numizmatu sprawiają, że jest to doskonała inwestycja dla kolekcjonerów i osób poszukujących trwałego źródła wartości. Limitowana emisja jedynie podkreśla jej wyjątkowość, czyniąc ją cennym dodatkiem do każdej kolekcji numizmatycznej.

Niech ta złota moneta kolekcjonerska, upamiętniająca 450. rocznicę powstania Poczty Polskiej, stanie się nie tylko elementem historycznym, ale także mądrym posunięciem inwestycyjnym dla tych, którzy doceniają piękno, wartość historyczną i perspektywę wzrostu wartości. Dodaj ten unikalny kawałek historii do swojej kolekcji już dziś.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.