Wysyłka 24 h
zlota-moneta-200-zl-historia-jazdy-polskiej-jezdziec-piastowski-2006-rewers
zlota-moneta-200-zl-historia-jazdy-polskiej-jezdziec-piastowski-2006-awers

Specyfikacja

Metal:
Złoto 900
Nominał:
200 PLN
Waga:
15,50 g
Średnica:
27 mm
Kraj pochodzenia:
Polska
Rocznik:
2006
Stempel:
Lustrzany
Wysyłka:
24 h
Producent:
Narodowy Bank Polski

Powiązane produkty

Złota moneta 200 zł Historia Jazdy Polskiej: Jeździec Piastowski 2006 - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
5 199,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Złota moneta kolekcjonerska o nominale 200 zł, wybita przez Narodowy Bank Polski, stanowi wyjątkowe świadectwo historii polskich sił zbrojnych w okresie kształtowania się państwa. To niezwykłe dzieło numizmatyczne, dedykowane pamięci Jeźdźców Piastowskich, emanuje elegancją i bogactwem symboliki.

Awers monety prezentuje się niezwykle okazale, ukazując z lewej strony godło Rzeczypospolitej Polskiej – orła, symbolu niepodległości i dumy narodowej. Z prawej strony orła wkomponowano wizerunek rękojeści miecza koronacyjnego władców Polski, znanego jako "Szczerbiec". Całość utrzymana jest w subtelnych, złotych tonacjach, podkreślających wyjątkowość i szlachetność tego numizmatu. W prawej dolnej części umieszczono rok emisji, którym jest 2006, a powyżej znajduje się napis "RZECZPOSPOLITA POLSKA". Na górze, z prawej strony, ozdobiono półkolem nominał monety – 200 ZŁ.

Rewers monety to prawdziwa uczta dla miłośników historii i symboliki. Centralną część zajmuje stylizowany wizerunek pancernego drużynnika konnego, trzymającego w dłoni obnażony miecz. W tle widoczny jest cień tego wyjątkowego jeźdźca, nadając całości dramatycznego charakteru. Stylizacja nawiązuje do czasów Piastowskich, odzwierciedlając wspaniałą tradycję rycerską. Półkoliste napisy "JEŹDZIEC PIASTOWSKI" dodają monecie dodatkowego charakteru i historycznego kontekstu.

Ta złota moneta, będąca jednocześnie dziełem sztuki i dokumentem historycznym, jest doskonałą inwestycją dla kolekcjonerów oraz miłośników numizmatyki. Jej wyjątkowość i ograniczona emisja sprawiają, że stanowi ona unikatowy element każdej kolekcji. Złoto, użyte do produkcji tej monety, nie tylko nadaje jej wyjątkowego blasku, ale również potwierdza jej wartość inwestycyjną. Inwestując w tę kolekcjonerską perełkę, nabywca staje się posiadaczem nie tylko kawałka historii Polski, ale również trwałego symbolu piękna i wartości. To nie tylko moneta – to unikalna okazja na zainwestowanie w dziedzictwo narodowe, które przetrwa i zachwyci kolejne pokolenia.

Złota moneta kolekcjonerska wybita dla uczczenia pamięci sił zbrojnych dopiero powstającego państwa polskiego.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.