zlota-moneta-britannia-1-uncja-biezacy-rocznik-rewers
zlota-moneta-britannia-1-uncja-biezacy-rocznik-awers

Specyfikacja

Grubość:
1,80 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
100 GBP
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
32,60 mm
Kraj pochodzenia:
Wielka Brytania
Rocznik:
2024
Wysyłka:
do 15 dni roboczych
Producent:
The Royal Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Britannia 1 uncja - Bieżący rocznik

Produkt dostępny
Wysyłka: do 15 dni roboczych
Promocja Mennica
 

Złota moneta Britannia to klejnot w świecie monet bulionowych, znany ze swojej niezawodności i estetyki. Warto zauważyć, że ta moneta pochodzi z najnowszej emisji, co czyni ją jeszcze bardziej pożądaną przez inwestorów.

Historia Britannii jako monety bulionowej sięga blisko 30 lat, ale jej korzenie sięgają dalej wstecz, aż do czasów panowania Karola II. Wizerunek tytułowej Britanni, będącej symbolem Wysp Brytyjskich, zdobi monety od dawna, stanowiąc nie tylko odzwierciedlenie historii, ale także doskonałe uzupełnienie dla aktualnego władcy, Karola III.

Nie tylko estetyka przyciąga inwestorów do złotej monety Britannia 1 oz, ale także jej innowacyjne zabezpieczenia. Od 2021 roku dodano znacznik, który pod różnymi kątami zmienia się w trójząb, oraz mikroskopijny napis, dodatkowo wzmocniono zabezpieczenia w postaci charakterystycznych fal i zmienionej tekstury tarczy.

Britannia to nie tylko symbol historii, ale także bezpieczna inwestycja. Jej wysoka płynność na rynku wynika z głęboko zakorzenionego miejsca w kulturze inwestowania w metale szlachetne. Co istotne, ma także wartość nominalną 100 funtów brytyjskich, co czyni ją pełnoprawnym środkiem płatniczym w Zjednoczonym Królestwie.

Bitwa z najwyższej próby złoto (999.9) sprawia, że jest to idealna inwestycja długoterminowa, która doskonale reaguje na zmiany cen złota. Dzięki tym cechom moneta Britannia zyskuje uznanie jako jedna z najbardziej pożądanych monet bulionowych na rynku.

Uwaga! Kupując produkt z tej oferty, otrzymasz monetę z rocznika bieżącego, natomiast termin 15 dni gwarantuje Ci dostawę produktu z najnowszej emisji po jeszcze korzystniejszej cenie. Jeśli interesują Cię monety z wcześniejszych roczników lub chcesz otrzymać zamówienie ekspresowo, sprawdź również inne nasze oferty.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.