Wysyłka 24 h
zlota-moneta-australijski-kangur-0-5-g-opakowanie
zlota-moneta-australijski-kangur-0-5-g-rewers2
zlota-moneta-australijski-kangur-0-5-g-awers
zlota-moneta-australijski-kangur-0-5-g-rewers

Specyfikacja

Grubość:
1 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
2 AUD
Waga:
0,50 g
Średnica:
11,60 mm
Kraj pochodzenia:
Australia
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Perth Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Australijski Kangur 0,5 g - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
306,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Opis złotej monety Australijski Kangur 0,5 g

Wybita z 0,5 g czystego złota o próbie 999 Mini Roo to mniejsza wersja znanej australijskiej monety Australijski Kangur. Ma wielkość guzika i można ją nabyć za atrakcyjną cenę. 

To doskonały sposób na rozpoczęcie kolekcjonowania złotych monet lub podarowanie komuś prezentu z najbardziej zachwycającego kruszcu szlachetnego na świecie. 

Niewielka moneta umieszczona jest w ochronnej kapsule z akrylu, zamocowanej w eleganckiej karcie o rozmiarze portfela z ilustracją kangura.

Wygląd złotej monety Australijski Kangur 0,5 g

Moneta przedstawia kangura - najbardziej ikonicznego torbacza Australii, skaczącego przez wyschnięty strumień. W tle można dojrzeć wiatrak i zbiornik na wodę. Oprócz napisu AUSTRALIAN KANGAROO, na rewersie znajduje się znak menniczy P125, symbolizujący 125. rocznicę powstania The Perth Mint w 2024 roku. 

Awers monety przedstawia podobiznę Jego Królewskiej Mości Króla Karola III autorstwa Dana Thorne’a oraz nominał monety.

Rys historyczny

Kangur australijski, sławny mieszkaniec tego kontynentu, jest nieodłączną częścią jego dzikiej przyrody i bogatej kultury. Znany z wyjątkowej sylwetki - potężnych tylnych nóg, długiego ogona i mocnych łap - symbolizuje siłę i sprawność. Dzięki budowie ciała porusza się w wyjątkowy sposób – skokami.  Kangury australijskie mają również znaczący wpływ na krajobraz kulturowy Australii. Ich wizerunek często pojawia się w sztuce oraz symbolice Aborygenów, stanowiąc istotną część mitologii, a także tradycji tych rdzennych społeczności. Dodatkowo, kangury są często wykorzystywane jako symbol narodowy Australii, widoczny na różnych emblematach, monetach oraz jako maskotki sportowe.

Producent

Mennica w Perth, leżąca nad rzeką Swan, to najstarsza działająca mennica w Australii, założona w 1899 roku. Obecnie jako jedna z najważniejszych mennic na świecie, przerabia ponad 60% australijskiego złota i należy do australijskiego rządu. Znana jest z precyzji i dbania o doskonałość, które pozwalają na tworzenie najwyższej jakości wyrobów kolekcjonerskich. Eksportuje produkty do ponad stu krajów. The Perth Mint co roku wydaje różnego rodzaju monety bulionowe i kolekcjonerskie oraz sztabki, które stanowią prawny środek płatniczy. Prezentują one wyjątkowe dla Australii motywy, będące symbolem tego kraju. Do oryginalnych projektów angażowani są różnorodni i znani twórcy. 

Wyroby z Perth cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród inwestorów, jak i kolekcjonerów na całym świecie.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.