Wysyłka 24 h
zlota-moneta-chinska-panda-2024-1-g-rewers
zlota-moneta-chinska-panda-2024-1-g-awers

Specyfikacja

Grubość:
0,83 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
10 CNY
Waga:
1 g
Średnica:
10 mm
Kraj pochodzenia:
Chiny
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Producent:
Shanghai Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Chińska Panda 1 g - Bieżący rocznik - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
430,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Opis złotej monety Chińska Panda 2024 1 g

Złote Chińskie Pandy to popularna na całym świecie seria monet. Każdego roku projekt pandy zmienia się, co czyni je wysoce kolekcjonerskimi. Bite są one w kilku mennicach na terenie Chińskiej Republiki Ludowej. Ten złoty walor, który zastąpił wcześniejszy o wadze 1/20 uncji, zawiera 1 gram czystego złota o próbie 999,9. To ciekawy i cenny dodatek do kolekcji, a także świetna inwestycja. Każda moneta jest zapieczętowana w oryginalnym plastiku wydanym bezpośrednio przez Ludowy Bank Chin. 

Wygląd złotej monety Chińska Panda 2024 1 g

Rewers przedstawia dwie pandy - matkę z młodym. Co ciekawe matka ta w 2019 roku została przedstawiona na monecie jako młode. Urocze pandy znajdują się swoim środowisku naturalnym. Na rewersie można znaleźć także informacje o wadze, czystości kruszcu oraz wartości nominalnej wyrażonej w juanach. 

Na awersie monety znajduje się Świątynia Nieba – Tian Tan, na którą składa się kompleks sakralnych budowli taoistycznych, znajdujących się w Parku Centralnym w Pekinie. W czasie corocznych ceremonii, modlono się tam do Nieba o udane zbiory rolne. Kompleks ten odwiedzany był przez cesarzy Chin z historycznych dynastii Ming i Qing. Na listę światowego dziedzictwa UNESCO świątynia została wpisana w 1998 roku. Na monecie otacza ją napis Chińska Republika Ludowa oraz rok emisji – 2024.  

Rys historyczny

Panda wielka zamieszkuje łańcuchy górskie położone w prowincjach Syczuan, Gansu i Shaanxi w Chińskiej Republice Ludowej. Klimat, w którym żyje, jest zimny i wilgotny. Zarośla bambusowe, chronione przez wysokie drzewa, są dla pandy jednocześnie kryjówką i – przede wszystkim – źródłem pokarmu. Relacje między dorosłymi pandami i ich młodymi charakteryzują się instynktami opiekuńczymi i ochronnymi matki, które są niezbędne dla przetrwania bezbronnych młodych. Podczas, gdy pandy wielkie są na ogół zwierzętami samotnymi, matczyna opieka zapewniana jest na wczesnych etapach życia. Niestety niedźwiedzie te, będące narodowym zwierzęciem Chin, są narażone na wyginięcie, a to na skutek ograniczania obszarów ich występowania. Dzieje się tak z powodu wycinki lasów związanej z rozwojem przemysłu oraz zwiększaniem terenów osiedli mieszkalnych. Do tego pandy charakteryzuje niski stopień rozrodczości wśród samic, co stanowi kolejny ważny aspekt potrzeby ochrony tego gatunku.

Monety Złota Panda są bite co roku w kilku mennicach, między innymi w Pekinie, Shenzhen, Szanghaju i Shenyang. W przeciwieństwie do innych mennic te chińskie nie stosują znaków menniczych. Zamiast tego, aby odróżnić jedną mennicę od drugiej, znane są z drobnych różnic w projekcie monety, takich jak rozmiar czcionki, długość widocznego bambusa i projekty świątyni w niektórych rocznikach.

Producent

China Gold Coin Incorporation powstała w 1987 za zgodą Rady Państwa Chin i od tego czasu jest jedyną firmą zajmująca się biciem monet okolicznościowych z metali szlachetnych, bezpośrednio związaną z Ludowym Bankiem Chin. Jest też istotnym podmiotem w procesie emisji pieniądza przez Bank Centralny Chin. Najpierw CGCI działała głównie wewnątrz kraju, budując swoje sieci dystrybucji, by później wejść na zagraniczne rynki, nawiązując współpracę z mennicami i bankami w Azji, Ameryce i Europie. Posiadając bazę w  Hongkongu, rozszerzyła swoją działalność na kolejne obszary w Pekinie (Beijing Kaiyuan China Gold Coin Trade Center), Shenzhen (Shenzhen Trade Center) i Szanghaju (Shanghai Gold Coin Investment Co., Ltd.) oraz o wielu zewnętrznych dystrybutorów funkcjonujących na zasadzie franczyzy. Jedną z najbardziej znanych serii monet bulionowych produkowanych przez China Gold Coin Corp jest niewątpliwie Chińska Panda, która od 1982 roku corocznie prezentowana jest z nowym projektem. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.