Wysyłka 24 h
zlota-moneta-chinska-panda-2024-3-g-rewers
zlota-moneta-chinska-panda-2024-3-g-awers

Specyfikacja

Grubość:
1,02 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
50 CNY
Waga:
3 g
Średnica:
18 mm
Kraj pochodzenia:
Chiny
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Producent:
Shanghai Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Chińska Panda 3 g - Bieżący rocznik - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
1 105,00 zł

Dostępna liczba: 7 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis złotej monety Chińska Panda 2024 3 g

Ta złota moneta o wadze 3 gramów i czystości kruszcu 999,9 należy do popularnej na całym świecie serii monet Złotych Chińskich Pand. Każdego roku projekt pandy zmienia się, co czyni je wyjątkowymi i niezwykle pożądanymi. Bite są one w kilku mennicach na terenie Chińskiej Republiki Ludowej. Moneta ta stanowi ciekawy i cenny dodatek do kolekcji, a także uzupełnia portfel inwestycyjny. Każda sztuka zapieczętowana jest w oryginalnym plastiku wydanym bezpośrednio przez Ludowy Bank Chin.

Wygląd złotej monety Chińska Panda 2024 3 g

Rewers przedstawia dwie siedzące na ziemi, urocze pandy - matkę z młodym. Znajdują się one w swoim środowisku naturalnym. Umieszczono tu również próbę kruszcu, gramaturę oraz nominał monety. 

Na awersie monety umieszczona jest Świątynia Nieba – Tian Tan, składająca się z kompleksu sakralnych budowli taoistycznych, usytuowanych w Centralnym Parku w Pekinie. Zespół budowli był regularnie odwiedzany przez cesarzy Chin z historycznych dynastii Ming i Qing. Podczas corocznych ceremonii miejsce to służyło jako miejsce modlitw do Nieba o udane plony. W 1998 roku Świątynia Nieba została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na monecie znajduje się napis Chińska Republika Ludowa oraz rok emisji – 2024.   

Rys historyczny

Początkowo, w 1982 roku, Złote Pandy zostały wprowadzone jako monety o różnej wadze: 1 uncji, 1/2 uncji, 1/4 uncji i 1/10 uncji. Rok później dołączono do nich monety o wadze 1/20 uncji. W 2016 roku Chińska Republika Ludowa postanowiła nadać Złotym Pandom wymiary zgodne z systemem metrycznym, co pozwoliło im lepiej wpasować się w międzynarodowy rynek monet. Corocznie projekt pandy ulega zmianie, co sprawia, że monety są wyjątkowo poszukiwane przez kolekcjonerów. Monety Złotej Pandy są bite w kilku mennicach, między innymi w Pekinie, Shenzhen, Szanghaju i Shenyang.

Panda wielka to gatunek zamieszkujący góry w Chińskiej Republice Ludowej. Chociaż pandy wielkie zazwyczaj są samotnikami, opieka matki na wczesnych etapach życia młodych jest kluczowa dla ich rozwoju i ostatecznej niezależności. Pokazane zostało to na rewersie monety. Panda wielka, będąca narodowym zwierzęciem Chin, jest zagrożona wyginięciem. Obszary, na których zamieszkuje, systematycznie kurczą się z powodu rozwoju przemysłu i postępującej urbanizacji. Kolejną przeszkodą jest niski stopień rozrodczości wśród tych niedźwiedzi. Z tych powodów zwierzę podlega szczególnej ochronie na terenie kraju. 

Producent

China Gold Coin Incorporation powstała w 1987 za zgodą Rady Państwa Chin i od tego czasu jest jedyną firmą zajmująca się biciem monet okolicznościowych z metali szlachetnych, bezpośrednio związaną z Ludowym Bankiem Chin. Jest też istotnym podmiotem w procesie emisji pieniądza przez Bank Centralny Chin. Najpierw CGCI działała głównie wewnątrz kraju, budując swoje sieci dystrybucji, by później wejść na zagraniczne rynki, nawiązując współpracę z mennicami i bankami w Azji, Ameryce i Europie. Posiadając bazę w  Hongkongu, rozszerzyła swoją działalność na kolejne obszary w Pekinie (Beijing Kaiyuan China Gold Coin Trade Center), Shenzhen (Shenzhen Trade Center) i Szanghaju (Shanghai Gold Coin Investment Co., Ltd.) oraz o wielu zewnętrznych dystrybutorów funkcjonujących na zasadzie franczyzy. Jedną z najbardziej znanych serii monet bulionowych produkowanych przez China Gold Coin Corp jest niewątpliwie Chińska Panda, która od 1982 roku corocznie prezentowana jest z nowym projektem. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.