Wysyłka 24 h
1_Zlota_Moneta_Panda_8g_REWERS
1_Zlota_Moneta_Panda_8g_AWERS

Specyfikacja

Grubość:
1,53 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
100 CNY
Waga:
8 g
Średnica:
22 mm
Kraj pochodzenia:
Chiny
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
Shanghai Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Chińska Panda 8 g - Różne roczniki - wysyłka w 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
2 880,00 zł

Dostępna liczba: 4 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis produktu moneta Chińska Panda 8 g złota

Moneta Chińska Panda, produkowana przez China Gold Coin Corp. od 1982 r., to kultowa moneta bulionowa. Co roku zmieniany jest jej wygląd, co przekłada się nie tylko na zabezpieczenie kapitału, ale też doskonale wpisuje się w kolekcjonerskie portfolio. Złota moneta o wadze 8 gramów została wybita z czystego kruszcu próby 999. Wydawana wyłącznie przez Ludowy Bank Chin jest prawnym środkiem płatniczym i ma rządową gwarancję wagi oraz czystości kruszcu. 

Wygląd monety Chińska Panda 8 g złota

Na awersie znajduje się słynna Świątynia Nieba Tian Tan, która zlokalizowana jest w Pekinie. Otacza ją napis „Chińska Republika Ludowa” oraz rok produkcji monety. Rewers ulega zmianie co roku i przedstawia pandę. Można tu znaleźć także informacje dotyczące wagi, czystości kruszcu oraz wartości nominalnej wyrażonej w juanach. 

Rys historyczny 

Złote Pandy są wybijane od 1982 roku w monetach o wadze 1 uncji, 1/2 uncji, 1/4 uncji i 1/10 uncji. W późniejszych latach doszły też wartości: 1/20 uncji, 5 uncji oraz 12 uncji. W 2016 roku Chińska Republika Ludowa rozpoczęła wybijanie Złotych Pand w rozmiarach systemu metrycznego, aby lepiej dopasować je do międzynarodowego charakteru monet. Każdego roku monety bite są w kilku mennicach, m.in. w Pekinie, Shenzhen, Szanghaju oraz Shenyang.

Mennice znane są z drobnych różnic w projekcie monety (np. rozmiar czcionki, czy projekty świątyni w niektórych rocznikach). Dzięki coroczną zmianą projektu i unikalnymi odmianami menniczymi, cena Złotych Pand z czasem wzrosła, czyniąc je bardzo poszukiwanymi przez kolekcjonerów i inwestorów.

Producent

Chińska Mennica Centralna cieszy się długą historią oraz dobrą renomą. Charakteryzuje się ponad 100-letnią tradycją w produkcji wyrobów bulionowych. Jej początki sięgają 1920 roku, a 8 lat później zmodyfikowano jej nazwę z Shanghai Mint na Chińską Mennicę Centralną, działającą w obrębie Ludowego Banku Chin. Zajmuje się wydawaniem sztabek i monet, które wzbudzają duże zainteresowanie wśród kolekcjonerów oraz inwestorów. Projekty tej mennicy łączą piękno i delikatność. Co ciekawe rok wydania danej monety często poznaje się po różnicach w projekcie, bo wydawane przez Chińską Mennicę Centralną monety z tej samej serii, co roku prezentują nowy i lekko zmieniony design.

Uwaga! Kupując produkt z tej oferty, otrzymasz monetę z kategorii MIX (różne stany zachowania) - wcześniejsze roczniki. Monety są przydzielane losowo na etapie kompletowania zamówienia i mogą różnić się od siebie np. innym awersem. Aby zakupić monetę z rocznika bieżącego, sprawdź nasze pozostałe oferty.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.