Wysyłka 24 h
zlota-moneta-congo-worlds-wildlife-wieloryb-1-uncja-rewers
zlota-moneta-congo-worlds-wildlife-wieloryb-1-uncja-awers

Specyfikacja

Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
100 FRS
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
38,60 mm
Kraj pochodzenia:
Kongo
Wysyłka:
24 h
Nakład:
1 000

Moneta Congo: World's Wildlife - Wieloryb 1 uncja złota – wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
10 928,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Druga moneta bulionowa z serii World's Wildlife poświęcona jest największemu ssakowi morskiemu - wielorybowi. Uwagę zwraca limitowany nakład tylko 1000 sztuk na całym świecie. Moneta waży 1 uncję i zawiera 99,9% złota. 

Wygląd monety Congo: World's Wildlife - Wieloryb 1 uncja złota

Jedna strona monety przedstawia wieloryba wyskakującego z wody. Tłem jest ocean, widzimy również chmury na horyzoncie. Przy krawędzi złotej monety znajdują się napisy „The Whale” i „World’s Wildlife". Na drugiej stronie znajduje się herb Demokratycznej Republiki Konga.

Rys historyczny

Największym wielorybem jest płetwal błękitny. Z wagą 200 ton i długością do 33 metrów, płetwal błękitny jest największym zwierzęciem na naszej planecie. Podskoki i uderzanie grzbietem o wodę emitują głośne dźwięki. Zwierzęta wykorzystują te odgłosy do komunikowania się ze sobą na duże odległości.

Demokratyczna Republika Konga, ze względu na zróżnicowanie społeczne, nazywana jest krainą wielkich kontrastów – miniaturową Afryką. Dzięki bogactwu złóż państwo eksportuje diamenty, miedź, ropę naftową, kawę i kobalt. Demokratyczna Republika Konga to drugie pod względem powierzchni państwo w Afryce. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.