Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-james-bond-zyj-i-pozwol-umrzec-1-uncja-awers
srebrna-moneta-james-bond-zyj-i-pozwol-umrzec-1-uncja-rewers

Specyfikacja

Grubość:
3,50 mm
Metal:
Srebro 999
Nominał:
1 TVD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
40,90 mm
Kraj pochodzenia:
Tuvalu
Wysyłka:
24 h
Nakład:
5000
Producent:
The Perth Mint

Moneta James Bond Żyj i pozwól umrzeć 1 uncja srebra 2023 Proof – wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
349,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Z okazji 50. rocznicy premiery filmu „Żyj i pozwól umrzeć” z serii o najsłynniejszym agencie na świecie Jamesie Bondzie, powstała srebrna moneta upamiętniająca to wydarzenie. Moneta jest dostępna w etui prezentacyjnym marki 007 i tematycznym opakowaniu wraz z numerowanym certyfikatem autentyczności.

Wygląd monety James Bond Żyj i pozwól umrzeć 1 uncja srebra 2023

Moneta przedstawia kolorową postać Jamesa Bonda, którego we wspomnianym filmie grał Roger Moore, na tle ognistej eksplozji. Inne kolorowe elementy na monecie to tytuł filmu „Żyj i pozwól umrzeć” oraz krokodyl, który przypomina o jednej ze scen z filmu, gdy Bond uciekał przed grupą głodnych gadów. Projekt obejmuje także dwie masywne motorówki w tle, symbolizujące niezapomniany pościg w zatoce, a na górze widzimy karty do gry z herbem rodziny Bondów i hasłem „ORBIS NON SUFFICIT” („Świat to za mało”) oraz liczbą 50.

Na awersie monety widnieje portret Królowej Elżbiety II, autorstwa Iana Rank-Broadleya, uzupełniony datami panowania Jej Królewskiej Mości. Uwzględniono również wagę monety, jej czystość, nominał i datę.

Rys historyczny

W filmie "Żyj i pozwól umrzeć" z 1973 roku Bond stawia czoła okrutnym zabójcom i magii voodoo w pogoni za złym baronem narkotykowym. Bond, którego wykreował Moore, był równie elegancki, co niebezpieczny i cechował się zabójczym poczuciem humoru.   

Filmy o agencie 007, oparte na książkach Iana Fleminga, to jedna z najbardziej dochodowych serii w historii kina. Do tej pory powstało 25 filmów, a w rolę głównego bohatera wcielało się 7 aktorów. Roger Moore był Jamesem Bondem najczęściej ze wszystkich, a „Żyj i pozwól umrzeć” to pierwszy film z nim w roli głównej.  

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.