Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-portret-krolowej-elzbiety-ii-14-uncji-awers2
srebrna-moneta-portret-krolowej-elzbiety-ii-14-uncji-rewers1
srebrna-moneta-portret-krolowej-elzbiety-ii-14-uncji-awers1
srebrna-moneta-portret-krolowej-elzbiety-ii-14-uncji-rewers2
srebrna-moneta-portret-krolowej-elzbiety-ii-14-uncji-opakowanie1
srebrna-moneta-portret-krolowej-elzbiety-ii-14-uncji-opakowanie2

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
5 CAD
Waga:
1/4 uncji (1/4 oz)
Średnica:
27 mm
Kraj pochodzenia:
Kanada
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Royal Canadian Mint

Srebrna moneta Portret Królowej Elżbiety II 1/4 uncji - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
199,00 zł

Dostępna liczba: 3 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

6 lutego 1952 roku rozpoczęła się wyjątkowa historia najdłużej panującej koronowanej głowy na świecie, Królowej Elżbiety II. 70-letnie panowanie zakończyło się w 2022 i wtedy też wydano wyjątkową kolekcję monet kolekcjonerskich z wizerunkiem Królowej. Przedstawiamy niezwykły egzemplarz upamiętniający jej dziedzictwo.

Na rewersie monety, za pomocą grawerowania i malowania, odtworzono portret, który został wykonany podczas ostatniej wizyty królowej w Kanadzie w 2010 roku. Na tym oficjalnym portrecie królowa Elżbieta II jest pokazana z kanadyjskimi insygniami Suwerena Orderu Kanady i Orderu Zasługi Wojskowej. Warto dodać, że królowa w czasie swojego długoletniego panowania, złożyła 22 oficjalne wizyty w Kanadzie, czyli więcej niż w jakimkolwiek innym kraju Wspólnoty Narodów. Kalendarium tych podróży przedstawiono na ilustrowanym folderze, będącym specjalnym opakowaniem, w którym dostarczana jest moneta.

Moneta jest wykonana ze srebra najczystszej próby – 99,99%.

Wygląd srebrnej monety Portret Królowej Elżbiety II 1/4 uncji

Na rewersie znajduje się kolorowy portret Królowej Elżbiety II otoczony liśćmi klonu. Nad wizerunkiem Jej Królewskiej Mości został wygrawerowany napis „CANADA”. Na rewersie znajduje się także wartość nominalna monety.

Na szczególną uwagę zasługuje awers przedstawiający cztery wizerunki Królowej Elżbiety II. To portrety, które zdobiły kanadyjskie monety od początku jej panowania. Wokół nich umieszczono napisy „ELIZABETH II D. G. REGINA” i lata panowania monarchini „1952-2022”. Ten wyjątkowy awers znajduje się tylko na monetach numizmatycznych z kolekcji Królowej Elżbiety II.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.