Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-1-aud-gwiazdka-na-choinke-2017-rewers2
srebrna-moneta-1-aud-gwiazdka-na-choinke-2017-awers
srebrna-moneta-1-aud-gwiazdka-na-choinke-2017-pudelko
srebrna-moneta-1-aud-gwiazdka-na-choinke-2017-pudelko2
srebrna-moneta-1-aud-gwiazdka-na-choinke-2017-pudelko3
srebrna-moneta-1-aud-gwiazdka-na-choinke-2017-rewers

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
1 AUD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Kraj pochodzenia:
Australia
Rocznik:
2017
Wysyłka:
24 h
Nakład:
3 000
Producent:
The Perth Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta 1 AUD Gwiazdka na choinkę 2017 - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
259,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety 1 AUD Gwiazdka na choinkę 2017

Ta urocza świąteczna moneta ma kształt gwiazdy świątecznej i może służyć jako ozdoba wisząca na choinkę lub kominek. Każda moneta, o czystości srebra 999 i wadze 1 uncji trojańskiej, wybita została przez mennicę The Perth Mint, a nakład to tylko 3 000 sztuk. Dzięki umieszczeniu w specjalnej kapsule w kształcie gwiazdy z otworem na wstążkę, można ją zawiesić jako dekorację. Zapakowana w uroczą kartę podarunkową moneta jest idealnym świątecznym prezentem.

Wygląd srebrnej monety 1 AUD Gwiazdka na choinkę 2017

Moneta jest symbolem okresu bożonarodzeniowego i przedstawia zimowy, świąteczny pejzaż z drewnianą chatką w centrum. Rewers monety w kształcie gwiazdy świątecznej przedstawia zachwycającą zimową scenę, która wpisuje się we współczesne wyobrażenie, że Święty Mikołaj mieszka we wspaniałej, wiecznie pokrytej śniegiem chacie z drewna. Widzimy chatkę na tle gęstego lasu iglastego. Projekt zawiera napis SEASON’S GREETINGS i tradycyjny znak mennicy Perth Mint P. 

Moneta jest emitowana jako prawny środek płatniczy zgodnie z australijską ustawą walutową z 1965 roku i zawiera na awersie wizerunek Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II autorstwa Ian’a Rank’a-Broadley’a, datę roczną 2017 oraz nominał. 

Rys historyczny

Pierwowzór dzisiejszego św. Mikołaja żył na przełomie III i IV wieku i nie mieszkał wcale na kole podbiegunowym, tylko w Mirze Licyjskiej, która znajdowała się na terenach dzisiejszej Turcji. Mikołaj był biskupem tego miasta, znanym z pobożności, odwagi i troski. Na jego temat krąży wiele legend, jednak ta najbardziej znana ukazuje biskupa jako postać niezwykle empatyczną w stosunku do dzieci. Często obdarowywał je prezentami, wrzucając je przez otwarte okno lub chowając do butów i skarpetek. Na obrazach i ikonach jest przedstawiany jako szczupły człowiek, odziany w czerwoną szatę biskupią, z mitrą na głowie i księgą w dłoni. 

Producent

Mennica w Perth, leżąca nad rzeką Swan, to najstarsza działająca mennica w Australii, założona w 1899 roku. Obecnie, jako jedna z najważniejszych mennic na świecie, przerabia ponad 60% australijskiego złota i należy do australijskiego rządu. Znana jest z precyzji i dbania o doskonałość, które pozwalają na tworzenie najwyższej jakości wyrobów kolekcjonerskich. Eksportuje produkty do ponad stu krajów. Perth Mint co roku wydaje różnego rodzaju monety bulionowe i kolekcjonerskie oraz sztabki, które stanowią prawny środek płatniczy. Prezentują one wyjątkowe dla Australii motywy, będące symbolem tego kraju. Do oryginalnych projektów angażowani są różnorodni i znani twórcy. 

Wyroby z Perth cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród inwestorów, jak i kolekcjonerów na całym świecie.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.