Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-20-CAD-sniezynka-z-krysztalem-2023-rewers
srebrna-moneta-20-CAD-sniezynka-z-krysztalem-2023-awers
srebrna-moneta-20-CAD-sniezynka-z-krysztalem-2023-rewers2
srebrna-moneta-20-CAD-sniezynka-z-krysztalem-2023-rewers3
srebrna-moneta-20-CAD-sniezynka-z-krysztalem-2023-pudelko
srebrna-moneta-20-CAD-sniezynka-z-krysztalem-2023-pudelko2
srebrna-moneta-20-CAD-sniezynka-z-krysztalem-2023-pudelko3
srebrna-moneta-20-CAD-sniezynka-z-krysztalem-2023-pudelko4

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
20 CAD
Waga:
32,41 g
Średnica:
42 mm
Kraj pochodzenia:
Kanada
Rocznik:
2023
Wysyłka:
24 h
Nakład:
8 500
Producent:
The Royal Canadian Mint

Srebrna moneta 20 CAD Śnieżynka z kryształem 2023 - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
459,00 zł

Dostępna liczba: 25 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety 20 CAD Śnieżynka z kryształem 2023

Kanadyjska Mennica Królewska wprowadziła nową serię monet, w której powraca do popularnego motywu płatków śniegu. Ostatnio można było je zobaczyć w kolekcji Snowflake z 2018 roku. 

Tym razem jest to pierwsza sześciokątna moneta, jaką wyprodukowała Mennica. Jej kształt doskonale komponuje się z wygrawerowanym na rewersie płatkiem śniegu. Moneta wykonana została z 1 uncji srebra o czystości 999. Niewielki nakład 8 500 sztuk sprawia, że walor stanowi gratkę dla kolekcjonerów na całym świecie. Moneta zapakowana jest w nowe, innowacyjne etui, w którym znajduje się również certyfikat autentyczności.

Wygląd srebrnej monety 20 CAD Śnieżynka z kryształem 2023

Rewers monety przestawia kryształ śniegu. Mieni się on w świetle, a efekt ten podobny jest do iskrzenia płatków śniegu pod wpływem odbijania światła słonecznego. Przyglądając się bliżej można zauważyć, że każda z przypominających paproć „gałęzi” jest nieco inna, co odzwierciedla naturalne różnice kształtów w naturze. Przezroczysty kryształ w centrum dodaje odrobinę zimowego blasku i luksusu całej kompozycji. 

Awers przedstawia wizerunek królowej Elżbiety II autorstwa Susanny Blunt. Projekt posiada również specjalne oznaczenie zawierające cztery perły symbolizujące cztery wizerunki królowej, które zdobiły kanadyjskie monety przez cały okres jej panowania, a także daty jej rządów.

Rys historyczny

Kształt płatka śniegu jest w dużej mierze zdeterminowany przez warunki atmosferyczne, w szczególności temperaturę i wilgotność. Ramiona kryształów śniegu wydają się symetryczne, ponieważ tworzą się w podobnych warunkach środowiskowych. Jednak niewielkie zmiany temperatury i wilgotności powodują, że każde ramię będzie nieco inne, co pomaga wyjaśnić, dlaczego żadne dwa płatki śniegu nie są dokładnie takie same.

Producent

Wraz z rosnącą niezależnością Kanady od Wielkiej Brytanii, wzrosła również potrzeba bicia własnych monet. Dlatego w 1908 roku powstała Królewska Mennica Kanadyjska (Royal Canadian Mint) i od tego czasu stała się jedną z najważniejszych mennic na świecie. Ale do tej pory wszystkie monety z Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej noszą portret panującego monarchy brytyjskiego. 

Akcje Mennicy są utrzymywane w powiernictwie na rzecz Korony Kanady. 

Mennica produkuje wszystkie kanadyjskie monety obiegowe oraz zajmuje się projektowaniem i wyrabianiem monet kolekcjonerskich z metali szlachetnych - złotych, srebrnych, palladowych i platynowych monet bulionowych, medali, a także medalionów i żetonów. Oferuje również usługi rafinacji złota i srebra.  

Dzisiaj Royal Canadian Mint wyznacza standardy w dziedzinie techniki tłoczenia i numizmatycznego designu, co świadczy o jej pozycji i reputacji. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.