Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-australijski-koala-1-kg-awers
srebrna-moneta-australijski-koala-1-kg-rewers

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
30 AUD
Waga:
1000 g (1 kg)
Średnica:
100,60 mm
Kraj pochodzenia:
Australia
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Perth Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta Australijski Koala 1000 g (1 kg) - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
6 193,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Australijski Koala to srebrna moneta produkowana w Australii przez The Perth Mint. Została wprowadzona na rynek jako uzupełnienie serii srebrnych monet, do których należy również Australijska Kookabura. Kontynuując temat przewodni serii, przedstawia zwierzę endemiczne dla obszaru Australii, którym tym razem jest Koala. Dodatkowym atutem jest zmieniający się corocznie wzór rewersu monety. Koala zawiera 1 kilogram czystego srebra o próbie 999 i ma nominał 30 dolarów australijskich.

Producent monety

The Perth Mint istnieje od 1899, kiedy to służyła jako placówka brytyjskiej The Royal Mint, bijąc monety na potrzeby australijskiego rynku z lokalnie wydobywanego kruszcu.

W 1987 roku powstała Gold Corporation, która pod zamienną nazwą The Perth Mint funkcjonuje do dziś jako jeden z najlepszych na świecie producentów monet bulionowych i  sztabek.  Od 2007 roku The Perth Mint wytwarza srebrną monetę Australijskiego Koalę, dbając o nienaganną jakość, estetykę wykonania i najwyższą zawartość srebra.

Wygląd srebrnej monety Australijski Koala

Awers monety zdobi wizerunek Królowej Elżbiety II autorstwa Iana Rank-Broadley’a, wartość nominalna, wynosząca 30 dolarów australijskich oraz napis Australia. Na rewersie znajduje się wizerunek Koali , który zmienia się co roku dodając monecie wartości kolekcjonerskiej.  Poniżej widnieją informacje dotyczące daty bicia monety, próby kruszcu i wagi.

Srebrna moneta Australijski Koala z każdym rokiem zyskuje większe zainteresowanie i grono zwolenników, zarówno pośród osób wybierających inwestycje alternatywne, jak i wśród kolekcjonerów, których przyciąga atrakcyjne wzornictwo monety.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.