Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-rok-smoka-2024-1-uncja-rewers
srebrna-moneta-rok-smoka-2024-1-uncja-awers
srebrna-moneta-rok-smoka-2024-1-uncja-rewers (2)

Specyfikacja

Grubość:
3,50 mm
Metal:
Srebro 999
Nominał:
1 AUD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
40,90 mm
Kraj pochodzenia:
Australia
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Perth Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta Rok Smoka 2024 1 uncja - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
176,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety Rok Smoka 2024 1 uncja

Moneta z Australijskiej Serii Księżycowej III - Rok Smoka 2024, ukazuje piąte w kolejności zwierzę chińskiego księżycowego zodiaku. Walor został starannie wykonany z 1 uncji srebra o czystości 999,9. Moneta zawiera nowoczesne uwierzytelnienie w postaci wygrawerowanej mikro-laserem litery, która jest wykrywalna pod szkłem powiększającym. Całość umieszczona została w ochronnej akrylowej kapsule.

Wygląd srebrnej monety Rok Smoka 2024 1 uncja

Rewers monety przedstawia chińskiego mitycznego smoka, wokół którego umieszczono stylizowane fale. Widoczny jest tu chiński znak oznaczający smoka, napis DRAGON 2024 oraz znak mennicy P125. Liczba ta oznacza 125. rocznicę powstania The Perth Mint. Na awersie monety widnieje portret Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II autorstwa Jody’ego Clark’a. Awers uzupełniony został datami jej panowania 1952-2022, a także wagą, czystością i nominałem monety.

Rys historyczny

Kalendarz chiński jest kalendarzem księżycowo-słonecznym. Dzieli się on na 60–letnie cykle, na które składają się lata przypisane do 12 zwierząt, występujących w 5 żywiołach (drzewo, ogień, ziemia, metal, woda). Zwierzęta te to kolejno: szczur, bawół, tygrys, królik, smok, wąż, koń, koza, małpa, kogut, pies i świnia. Można zatem sięgnąć po chiński kalendarz i sprawdzić swoje cechy zgodnie z rokiem urodzenia, a także przypisanym zwierzęciem. Osoby urodzone w latach 2012, 2000, 1988, 1976, 1964 i tak dalej w odstępach 12-letnich, należą do znaku smoka. Jest on piątym znakiem z całego cyklu zwierząt w kalendarzu. Zodiakalny smok to człowiek obdarzony odwagą, ambicją, inteligencją i szczęściem. Charakteryzuje się poczuciem humoru, zwykle jest dowcipny i lubiany w swoim środowisku. Smoki są z natury wolnymi duchami, a wszelkie ograniczenia mogą zgasić drzemiący w ich duszy płomień. Ten zaś, jeśli płonie wystarczająco mocno, wydobywa ze smoków ogromne pokłady kreatywności. Kolejnymi zodiakalnymi smokami będą osoby urodzone w 2024 roku. 

Producent

Mennica w Perth, leżąca nad rzeką Swan, to najstarsza działająca mennica w Australii, założona w 1899 roku. Obecnie, jako jedna z najważniejszych mennic na świecie, przerabia ponad 60% australijskiego złota i należy do australijskiego rządu. Znana jest z precyzji oraz dbania o doskonałość, co pozwala na tworzenie najwyższej jakości wyrobów kolekcjonerskich. Mennica eksportuje produkty do ponad stu krajów. The Perth Mint co roku wydaje różnego rodzaju monety bulionowe i kolekcjonerskie oraz sztabki, które stanowią prawny środek płatniczy. Walory te zawierają wyjątkowe dla Australii motywy, będące symbolem tego kraju. Do oryginalnych projektów angażowani są różnorodni i znani twórcy. 

Wyroby z Perth cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród inwestorów, jak i kolekcjonerów na całym świecie.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.