Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-bestie-krolowej-bialy-kon-2-uncje-rewers
srebrna-moneta-bestie-krolowej-bialy-kon-2-uncje-awers

Specyfikacja

Grubość:
6,00 mm
Metal:
Srebro 999
Nominał:
5 GBP
Waga:
2 uncje (2 oz)
Średnica:
38,61 mm
Kraj pochodzenia:
Wielka Brytania
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Royal Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta Bestie Królowej: Biały Koń 2 uncje - wysyłka 24h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
364,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Srebrna moneta Biały Koń z Hanoweru to już dziewiąta z serii Bestie Królowej. Producentem monety jest brytyjska mennica The Royal Mint. Biały Koń to 2 uncje srebra w najczystszej postaci (próba 999).

Moneta to wspaniały sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego oraz nietuzinkowy nabytek dla każdego kolekcjonera.

Wygląd srebrnej monety Bestie Królowej: Biały Koń 2 uncje

Rewers monety przedstawia Białego Konia z Hanoweru. Posągowa postać z Westminsteru odwołuje się do Króla Wielkiej Brytanii i Irlandii, pierwszego z dynastii hanowerskiej – Jerzego I. Został on koronowany w 1714 rok w Opactwie Westminster i panował do 1727 roku. W centralnym miejscu monety umieszczono konia, uchwyconego w ruchu. Dzierży on pod kopytami herb władców Wielkiej Brytanii i Hanoweru. Zwierzę osadzono na pięknym tle. Wokół Konia umieszczono napis WHITE HORSE OF HANOVER (Biały Koń z Hanoweru), prócz tego datę wybicia monety, próbę i wagę kruszcu. Na rewersie umieszczono również inicjały projektodawcy monety – Jody Clark’a.

Awers monety to projekt tego samego designera. Na środku umieszczono podobiznę królowej Wielkiej Brytanii – Elżbiety II. Wokół znajduje się napis Elizabeth II oraz skrót D. G. Reg. F. D., który rozwija się jako Dei Gratia Regina, Fidei Defensor - co po polsku oznacza Królowa z Bożej Łaski, Obrońca Wiary. Znajdziemy tam również informacje o wartości nominalnej monety oraz inicjały projektodawcy.

Rys historyczny

2 czerwca 1953 roku koronowano Elżbietę II na królową Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Opactwie Westminster. Z tej okazji przed wejściem do Świątyni ustawiono dziesięć heraldycznych posągów. Zostały zaprojektowane przez James’a Woodford’a. Każdy z nich nawiązuje do postaci lub miejsc ważnych historycznie dla rodziny królewskiej. Posągi zostały nazwane bestiami królowej i po dziś dzień dumnie strzegą wejścia do Opactwa.

Od 2016 roku The Royal Mint bije monety z podobiznami posągów z Opactwa Westminster. Serię nazwano Bestie Królowej.

Producent monety

The Royal Mint to renomowana mennica brytyjska, która posiada długoletnią tradycję bicia monet i medali. Głównie produkuje na potrzeby Wielkiej Brytanii. Pomimo tego wytwarza towary dla ok. 60 państw rocznie.

Znana i poważana na całym świecie mennica w swoich pracach łączy ponad tysiącletnią tradycję tworzenia i najnowsze technologie. Dopracowane w każdym detalu produkty, przyczyniły się do tego, że dziś The Royal Mint uznawana jest za zakład produkcyjny o podwyższonym standardzie.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.