ZŁOTA SZTABKA - ORYGINALNY POMYSŁ NA PREZENT KOMUNIJNY
Maj to nie tylko miesiąc budzącej się do życia przyrody, to także czas uroczystości Pierwszych Komunii Świętych i pojawiającego się w ślad za zaproszeniem pytania „Co na prezent na komunię?”. Oczywiście można znaleźć masę podpowiedzi, sugerujących przy tym jaka powinna być wartość prezentu. My pozostajemy stali w uczuciach do metali szlachetnych i proponujemy złoto na prezent komunijny.

Prezent komunijny – co wybrać?

Prezent z okazji komunii świętej to nie lada wyzwanie dla zaproszonych gości. Minęły już czasy, kiedy sięgaliśmy do standardowej listy prezentów w postaci zegarka, roweru i świętego medalika. Zmieniają się czasy, zmienia się moda, zmieniają się dzieci. Dziś trudniej trafić w ich gusta, jednocześnie chcąc podarować coś, co będzie mieć wartość nie tylko materialną, ale przede wszystkim sentymentalną i podkreśli wagę tego wyjątkowego dnia. Nie jest to jednak niemożliwe – rozwiązaniem jest złoto.

I nie chodzi tylko o złotą biżuterię czy dewocjonalia, które dotychczas były kojarzone z tą uroczystością, ale o złote sztabki i złote monety, które zyskują na popularności w roli prezentu.

Co kupić na komunię?

Od lat zauważamy, że metale szlachetne coraz częściej kupowane są z przeznaczeniem na prezent z okazji ważnych i podniosłych okazji, takich jak ślub, chrzest, czy właśnie Pierwsza Komunia Święta. Komunijny prezent w postaci złotej sztabki lub złotej monety z pewnością zostanie zauważony w gronie innych i bardziej standardowych. W sposób pozytywny wyróżnimy się na tle innych podarunków, a na pewno na tle kopert z gotówką.

Złoto na prezent komunijny

Złoto w postaci sztabki czy monety z pewnością będzie bardziej eleganckie niż tradycyjna koperta z pieniędzmi. Jednak to nie jedyna przewaga. W dobie inflacji nasze oszczędności tracą na wartości. Wartość nabywcza posiadanych pieniędzy po prostu maleje. Trudno zatem, tak jak przed laty, myśleć o pieniądzach zebranych przez dziecko na komunię jako zabezpieczeniu na przyszłość i kwocie, którą wykorzysta, gdy będzie starsze, np. zaczynając dorosłe, samodzielne życie. W obliczu inflacji za kilka czy kilkanaście lat zebrana kwota może znaczyć zdecydowanie mniej, podczas gdy złoto zachowuje swoją wartość w czasie.

Prezent na komunię – złoto prezent z potencjałem

Złoto to bezpieczna przystań, dlatego o złocie w prezencie komunijnym możemy myśleć jako ponadczasowym, który z czasem nie tylko nie straci na wartości, ale prawdopodobnie też zaprocentuje.

Wartość złota w długoterminowej perspektywie rośnie, zatem z czasem, za kilka czy kilkanaście lat, sprzedaż sztabki czy monety może przynieść więcej niż dziś zapłacona za nie kwota. Wybór złota na prezent komunijny to zatem wyraz troski o przyszłość młodego człowieka. To dla dziecka wspaniała pierwsza lekcja ekonomii i inwestowania, która pomoże w budowaniu podejścia dziecka do pieniędzy i oszczędności.

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej – pakowanie na prezent komunijny

Wybierając prezent z okazji komunii, chcemy, aby ucieszył obdarowanego, zaskoczył, ale także był pamiątką, do której z sentymentem można wracać po latach. Złota sztabka może idealnie spełniać tę funkcję, jeśli zadbamy o odpowiednie opakowanie. Specjalne opakowanie prezentowe, w którym można umieścić CertiPack ze sztabką to rozwiązanie nadające prezentowi oryginalnego i eleganckiego charakteru, ale też pamiątka sama w sobie, tym bardziej że można w nim zapisać życzenia skierowane do dziecka.

Prezent komunijny dla dziewczynki i chłopca

Decydując się na zakup złota możemy mieć na uwadze cel nie tylko inwestycyjny - patrząc na potencjał wzrostu wartości kruszcu – ale także chęć spełnienia dziecięcych marzeń.

Oferta monet okolicznościowych i kolekcjonerskich jest niezwykle szeroka. Producenci sięgają do ważnych wydarzeń, ale także popkultury. Można zatem sprawdzić czy na rynku jest moneta z ulubionym filmowym bohaterem obdarowywanego, z lubianym zwierzęciem, postacią historyczną czy po prostu opisująca zainteresowania dziecka.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku sprzedaży monety kolekcjonerskiej w przyszłości należy wziąć pod uwagę nie tylko wagę posiadanego kruszcu, ale też inne aspekty mające wpływ na jej cenę, takie jak wielkość emisji czy popyt na daną monetę.

Prezent komunijny na każdą kieszeń

Złoto jako prezent na komunię to opcja dla każdego, zarówno jeśli chodzi o obdarowanych, jak i obdarowujących. Niektórzy mogą pomyśleć, że złoto przekracza ich budżet, jednak tak naprawdę 1-gramową sztabkę kupimy już za niecałe 400 złotych. A jednocześnie warto podkreślić, że nawet sztabka o mniejszej gramaturze niesie wartość i potencjał na przyszłość, zdecydowanie większy niż jej równowartość w gotówce.

Oczywiście w zależności od kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na prezent, można wybierać większe gramatury sztabek, np. sztabki o wadze 2, 2 ½, 5, 10 gramów lub sięgnąć po znane monety bulionowe.

Nie mając pewności, na co postawić z myślą potencjału wzrostu warto skonsultować wybór prezentu. Doradcy Mennicy Skarbowej w BOK i Oddziałach stacjonarnych odpowiedzą na pytania i podpowiedzą, jaki złoty produkt wybrać na prezent komunijny.

Prezent komunijny – srebro

Alternatywą dla złotych sztabek i monet mogą być srebrne propozycje. Ten kruszec jest tańszy niż złoto, jednak o obu metalach szlachetnych możemy mówić w kontekście inwestycji i ochrony kapitału przed spadkiem wartości. Zatem srebro również sprawdzi się w roli komunijnego prezentu.


Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.