ZMIENIAMY SIĘ DLA KLIENTÓW

Przełom roku w Mennicy Skarbowej był niezwykle intensywny i nie wynikało to wyłącznie z bardzo dużego zainteresowania złotem ze strony naszych Klientów. Na ten czas przypadł kluczowy moment w realizacji dużego projektu, jakim jest uruchomienie nowego systemu informatycznego ERP do kompleksowego zarządzania organizacją.

To bardzo ważna zmiana dla bieżącego działania Spółki, a tym samym dla Klientów – nowe oprogramowanie to nowy, wyższy komfort zakupów.

Nowy system ERP to milowy krok dla dalszego rozwoju Mennicy Skarbowej. To jedno z działań, które w dłuższym horyzoncie czasowym poprawią biznesową efektywność Spółki i umożliwią dalszy rozwój sprzedaży, a tym samym pozwolą na osiąganie jeszcze lepszych wyników – mówi Jarosław Żołędowski, Prezes Mennicy Skarbowej.

Dlaczego nowy system ERP?

Innowacyjny system klasy ERP to zmiany w wielu obszarach, a co za tym idzie szereg korzyści dla bieżącego działania Spółki, jak i jej Klientów. Zapewnia najwyższy poziom systemu księgowego, a także umożliwia kompleksowe zarządzanie sprzedażą i magazynami. Możliwe będzie skrócenie procesów i wzrost efektywności poszczególnych działów firmy. Efektem będzie także skrócenie cyklu rotacji zapasów, co przełoży się na spadek kosztów finansowych, poprawę płynności i rentowności oraz przyspieszenie dostaw do Klientów. Proces sprzedaży, zarówno w sklepie online, jak i w punktach stacjonarnych, zostanie usprawniony. Zakupy staną się zatem dla naszych Klientów jeszcze wygodniejsze.

Dużym atutem tego rozwiązania jest także automatyzacja części procesów, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa, a to jeden z najważniejszych aspektów obsługi Klientów oraz jednocześnie pozwala na zmniejszenie kosztów tzw. back office.

Wzrost efektywności otwiera również możliwości na dalszy rozwój sieci sprzedaży, a co za tym idzie na zwiększanie udziału w rynku złota.

Krok w kierunku GPW

Od samego początku, gdy tylko zaczęliśmy mówić o wdrożeniu zaznaczamy, że jest to kluczowy krok w kierunku przejścia na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych. Dlatego też zadanie to jest priorytetem zarządu i całego zespołu. Bieżący rok obrotowy to okres testu nowego rozwiązania, a więc także przygotowywania się do przejścia na parkiet podstawowy GPW.


Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.