WSPÓLNA SPRAWA: MENNICA SKARBOWA DOFINANSOWAŁA CENTRUM WSPIERANIA RODZIN „SWOBODA” W POZNANIU

Szlachetnym jest nieść pomoc. Czasem nie mamy możliwości, nie potrafimy - zrobić tego bezpośrednio. Zawsze jednak istnieje sposób, jak wesprzeć słabszych, potrzebujących bardziej. A tych, szczególnie dzisiaj, jest wielu wokół nas.

Mennica Skarbowa systematycznie wspiera jednostki, instytucje, które sprawiają, że nasz codzienny świat staje się odrobinę lepszy. Przykładem takiej pomocy jest Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” z Poznania. W związku z pandemią COVID-19 szczególnie ucierpiały ośrodki tego typu, dla których wsparcie ze strony innych podmiotów topnieje w związku z ponoszeniem różnorakich kosztów dodatkowych. Zapotrzebowanie placówki jednak nie maleje, a wręcz rośnie – tam też potrzebne są chociażby dodatkowe środki ochrony osobistej. Dlatego, Mennica Skarbowa zdecydowała się na przekazanie na rzecz Centrum „Swoboda” wsparcia w kwocie 5000 zł na najpilniejsze potrzeby wychowanków ośrodka.

Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” działa na terenie Poznania. Od początku 2012 r. realizuje zadanie organizatora rodzinnej pieczy zastępczej. Od tego momentu, Centrum nie tylko opiekuje się dziećmi, ale również aktywnie wspiera rodziny zastępcze w tej odważnej misji, jaką jest zapewnienie nowego domu dla dzieciaków. Działania podejmowane przez ośrodek są wielotorowe i kompleksowe, jeżeli chodzi o wsparcie dla rodzin oraz przede wszystkim dla wychowanków placówki.

Januszowi Korczakowi przypisujemy wiele cennych słów dotyczących dzieci. Wśród nich są te, które powinny być dla nas – dorosłych - drogowskazem, jak możemy pomagać oraz mówiące o tym, jakie są potrzeby dzieci. Korczak mawiał: „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”. Dlatego, Mennica Skarbowa zadeklarowała, że wsparcie udzielone Centrum „Swoboda” będzie miało kontynuację.

Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.