Pierścionek koktajlowy

Pierścionek koktajlowy to idealna biżuteria na wieczór. Możemy go założyć zarówno idąc na drinka, na imprezę w klubie, jak i kolację w restauracji, a nawet jako dodatek do długiej sukni wieczorowej. Nie pasuje tylko do sukni balowej. Czym właściwie jest pierścionek koktajlowy?

Pierścionek koktajlowy to po prostu duży, bogato dekorowany pierścionek o fantazyjnym kształcie, tak ostentacyjny, że widoczny dla wszystkich. Najczęściej zdobi go jeden, bardzo duży kamień, diament lub inny kamień szlachetny. Dlaczego koktajlowy? Dlatego, że w latach dwudziestych i trzydziestych zakładało się go wieczorem, zwykle na eleganckie cocktail party. Nie jest to pierścionek odpowiedni na oficjalne przyjęcie, a już na pewno nie na bal. Jest na to zbyt nieoficjalny. Pierścionek koktajlowy jest wręcz symbolem swojego rodzaju buntu, postępowania wbrew zasadom. Doskonale pasuje natomiast do prostej, stylowej sukienki koktajlowej i może stanowić jej główną ozdobę. O ile zatem założenie pierścionka koktajlowego do sukienki balowej byłoby złym pomysłem, o tyle założenie go do sukienki koktajlowej lub długiej sukni wieczorowej byłoby pomysłem doskonałym. Jest więc świetnym dodatkiem do karnawałowych i sylwestrowych stylizacji, a także gdy wybieramy się na drinka do eleganckiego koktajl baru, kolację w restauracji lub imprezę w klubie.

W latach dwudziestych i trzydziestych, a także w latach pięćdziesiątych, gdy pierścionki koktajlowe znów stały się modne, popularnym trendem było zakładanie pierścionka na rękawiczkę. Dziś nie zakładamy rękawiczek, chyba że są elementem karnawałowego kostiumu lub wybieramy się na bal (na który nie zakładamy z kolei pierścionka koktajlowego). Pierścionek koktajlowy zakładamy zatem na gołą dłoń.

Jak wybrać pierścionek koktajlowy? Powinien być duży, bogaty, przykuwający wzrok, nawet nieco ostentacyjny. Ma wzbudzać zainteresowanie, być widoczny. Zwykle korzystniej wygląda pierścionek z jednym, dużym kamieniem, choć nie jest to regułą. Ponieważ pierścionek koktajlowy jest bardzo duży, nie robimy mu konkurencji i zakładamy tylko jeden na dłoń, najlepiej tylko na jedną i tylko na prawą (zgodnie z tradycją).


Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.