NAJBARDZIEJ ZNANI JUBILERZY NA ŚWIECIE - CZĘŚĆ TRZECIA

Nie może być mowy o luksusie, jeżeli nie powiemy o Paryżu. W pierwszym wpisie z tego cyklu pojawił się Cartier. Dziś opowiemy o Boucheron i Van Cleef & Arpels. A na koniec rosyjski synonim luksusu francuskiego pochodzenia: Fabergé.

BOUCHERON

Firma powstała 160 lat temu w Paryżu. Boucheron oferuje zarówno klasyczną biżuterię, jak i bardziej nowoczesną. Niemalże wszystkie kolekcje są zdobione kamieniami szlachetnymi. Nas szczególnie zachwyciła kolekcja ze zwierzętami. Można w niej znaleźć dzikie koty, wiele gatunków ptaków (w tym kolibry), konie, węże, ważki, sarny, lisy, kameleony, żółwie, słonie, a nawet jeża, pandę i polarnego misia. Jest absolutnie urocza, kolorowa, zabawna, a jednocześnie nie przesłodzona. Oprócz biżuterii Boucheron oferuje również zegarki, perfumy i okulary przeciwsłoneczne.

Źródło: BoucheronVAN CLEEF & ARPELS

Historia Van Cleef & Arpels zaczyna się romantycznie od ślubu Estelle Arpels i Alfreda van Cleefa. Jedenaście lat później w 1906 r. powstaje firma Van Cleef & Arpels, oferująca luksusową biżuterię i bogato zdobione akcesoria tj. grzebienie, puderniczki, papierośnice oraz bogato zdobione pudełeczka na drobiazgi (The Minaudière). Van Cleef & Arpels wymyślił zupełnie nowy sposób osadzania kamieni szlachetnych (Le Serti Mystérieux). Technika umożliwia osadzenie kamieni w sposób niewidoczny (nie widać żadnych łapek ani ramek). Jest niesamowicie pracochłonna, dlatego stosowana jest tylko w produkcji wyjątkowo ekskluzywnej biżuterii. Nie licząc bardzo bogatej, misternej, ekskluzywnej biżuterii, współczesna oferta Van Cleef & Arpels to delikatne ozdoby o prostej formie. Częstym motywem są kwiaty i motyle. Firma oferuje również zegarki i perfumy.

Źródło: Van Cleef & ArpelsFABERGÉ

Chyba wszyscy słyszeli o słynnych jajach Fabergé. Ale czy wiesz, że Fabergé był też jubilerem i to wielce cenionym? Tworzył też biżuterię i eleganckie bibeloty. Co więcej, marka Fabergé istnieje nadal i od 2009 r. znów tworzy luksusową biżuterię. A w zasadzie powinniśmy powiedzieć, że zaistniała ponownie, gdyż w 2006 r. została założona firma Fabergé Ltd., która wykupiła wszelkie prawa do marki i znaku towarowego Fabergé. Trzeba przyznać, że powrót nastapił w pięknym stylu godnym nazwiska Fabergé. Firma oferuje klasyczną, bardzo elegancką biżuterię, głównie kolorową emaliowaną oraz z kolorowymi kamieniami szlachetnymi. Nie stroni też od diamentów. Wiele kolekcji nawiązuje do motywu wielkanocnych jajek. Niekiedy dosłownie, niekiedy bardzo subtelnie, jednakże motyw jajka przewija się przez większość ozdób Fabergé.

Źródło: Fabergé
Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.