Najbardziej znani jubilerzy na świecie


Dziś pokażemy Wam dwie włoskie firmy jubilerskie, a na koniec zabierzemy Was do Brazylii. Czy słyszałyście o Buccellati i Bulgari? Obie czerpią z włoskiej sztuki, ale każda na swój sposób, przez co są jednocześnie bardzo włoskie i bardzo różne. Pierwsza - Buccellati, tworzy biżuterię delikatną, ażurową. Druga - Bulgari - ciężką, masywną jak rzymskie budowle. Jedna i druga jest przepiękna. Na koniec coś dla wielbicieli sztuki nowoczesnej czyli H.Stern.

BUCCELLATI

Buccellati powstał w 1919 r. w Mediolanie. Firma oferuje piękną, bardzo bogatą, misterną biżuterię, spinki do mankietów, zegarki, akcesoria ze srebra, a nawet najdroższe na świecie pokrowce na iPhone’a i iPada ze złota zdobionego diamentami. Ażurowa biżuteria od Buccellati zdecydowanie wyróżnia się stylem wśród współczesnych, minimalistycznych trendów. Jest duża, okazała, wyrazista, w większości delikatna, jakby koronkowa. Kamienie szlachetne grają tu drugorzędną rolę. Niekiedy dla odmiany Buccellati proponuje biżuterię ciężką, masywną, zawsze jednak bogatą i misternie zdobioną. Projekty Buccellati nawiązują do włoskiej sztuki, zwłaszcza sztuki renesansowej.

Źródło: Buccellati

Buccelatti
BUCCELLATI
BUCCELLATI

BVLGARI

Bulgari (lub zgodnie z klasycznym alfabetem łacińskim BVLGARI) powstał ponad 130 lat temu w Rzymie. Został założony nie przez Włocha, ale przez Greka. O ile sztuka jubilerka Buccellati opiera się głównie na tworzeniu misternych ozdób z metali szlachetnych, a kamienie grają rolę uzupełniającą, o tyle dzieła Bulgari składają się głównie z kolorowych kamieni szlachetnych (zwłaszcza w przypadku ekskluzywnej biżuterii). Biżuteria Bulgari jest stosunkowo ciężka, bogata, kolorowa. Nawiązuje do sztuki i architektury greckiej i rzymskiej - masywnej i stabilnej, ale wyważonej i harmonijnej. Charakterystycznym elementem biżuterii i akcesoriów Bulgari jest motyw węża. Kolejnym często pojawiającym się motywem są antyczne monety, koperta zegarka BVLGARI BVLGARI oraz elementy biżuterii modułowej Parentesi. Bulgari jest nie tyle firmą jubilerską, co firmą oferującą produkty luksusowe. Jest też właścicielem ekskluzywnych hoteli (warto zobaczyć hotel na Bali).

Źródło: BVLGARI

BVLGARI

BVLGARI
H.STERN

H.Stern został założony 70 lat temu w Brazylii przez niemieckiego imigranta żydowskiego pochodzenia - Hansa Sterna. Wbrew ówczesnym trendom w branży jubilerskiej Hans Stern wykorzystał w swojej biżuterii kolorowe kamienie szlachetne, które wówczas nie były nawet uznawane za kamienie szlachetne (nazywano je kamieniami półszlachetnymi ze względu na powszechne występowanie i przez to niską wartość). Współczesna biżuteria od H.Sterna jest nowoczesna i minimalistyczna. Nie delikatna jak Tiffany'ego czy Cartiera, ale duża i masywna. Firma dalej wykorzystuje kolorowe kamienie szlachetne, ale wiele ozdób zrobionych jest z samego złota. Ozdoby Sterna w większości przypominają dzieła sztuki nowoczesnej, a wiele kolekcji nawiązuje do motywów astralnych, stylu i dzieł znanych osób oraz przemysłu filmowego (jak kolekcja pierścionków nawiązujących do "Alicji w Krainie Czarów" Tima Burtona).

Źródło: H.Stern


H.STERN
H.STERN

H.STERN


Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.