Niezmiernie miło nam poinformować, że Mennica Skarbowa została oficjalnym dystrybutorem monet kolekcjonerskich The Royal Canadian Mint. To wielkie wyróżnienie dla naszej Spółki, bowiem jako jedna z dwóch polskich firm możemy pochwalić się tym osiągnięciem.
The Royal Canadian Mint to jedna z najpopularniejszych na świecie mennic. Została założona 2 stycznia 1908 roku. Jej główna siedziba znajduje się w Ottawie w Kanadzie. Powstanie Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej zbiegło się w czasie z tzw. gorączką złota na obszarze Kolumbii Brytyjskiej i Jukonu. Znacznie wpłynęło to na potrzebę otwarcia nowej rafinerii, aby zagospodarować wydobywane kruszce. Budowę RCM zakończono w 1911 roku.

The Royal Canadian Mint jest jednym z kluczowych graczy na rynku produkcji złota i innych metali szlachetnych. Szerzej znana jako emitent jednej z monet bulionowych – Kanadyjski Liść Klonowy. Prócz tego, zawdzięczamy jej również szereg zjawiskowo pięknych monet kolekcjonerskich, medalionów i żetonów. Wyjątkowa precyzja wykonania oraz dbałość o jakość produktów sprawia, że RCM znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych mennic przez Klientów na całym świecie. Kanadyjska Mennica Królewska produkuje ze złota, srebra, platyny i palladu.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą monet RCM w naszym sklepie internetowym. Jeśli jakaś moneta kolekcjonerska The Royal Canadian Mint, którą bardzo chcesz mieć w swoim zbiorze, nie jest dostępna – napisz do nas, zamówimy ją dla Ciebie.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.