Jaki prezent kupić mamie na Dzień Matki? Gdy zadałam to pytanie koledze, odpowiedział: "Broszkę". Zapytałam, dlaczego właśnie broszkę. "Bo moja babcia w tym wieku nosiła broszkę". Bardzo krzywdzące i dla mamy, i dla broszki. Dla mamy, gdyż wiek ma wpływ na sposób ubierania się, ale nie na styl. Dla broszki, gdyż wciąż jest kojarzona ze strojem stereotypowej, statecznej starszej pani. Jaki w takim razie byłby najlepszy prezent dla mamy?


NAJLEPSZY PREZENT


Mama może mieć lat czterdzieści, ale może mieć też dziewięćdziesiąt. Tak czy inaczej wciąż jest kobietą, a kobieta zawsze pragnie być atrakcyjna. Nie przestaje tego pragnąć, gdy przekracza „pewien wiek”. Dlatego jeżeli chcemy kupić naprawdę trafiony prezent, zapomnijmy o stereotypach. Wybierzmy coś, co się jej spodoba, w czym chciałby zobaczyć ją mąż, co wzbudziłoby zachwyt koleżanki.BIŻUTERIA NIGDY SIĘ NIE STARZEJE


Biżuteria to fantastyczny prezent. Klasyczna nigdy nie wychodzi z mody i może być noszona w każdym wieku. Nowoczesna odmładza. Gdy mówimy o wieku, nie ma nic gorszego niż nijakość, a sama klasyka u dojrzałej kobiety jest nieco nudna. Natomiast połączenie klasycznej biżuterii z niebanalną bransoletką lub modnym wisiorkiem pozwala uniknąć nudy. Nie mówię o ekstrawaganckich połączeniach, dorosła kobieta źle wygląda ubrana jak nastolatka, ale nie musi ograniczać się tylko do klasyki.NIE KUPUJ BROSZKINapisałam na początku, że kojarzenie broszki ze strojem kobiety w "pewnym wieku" jest krzywdzące. Broszki, korale, ogromne klipsy i duże złote pierścienie z kamieniem kojarzą się z biżuterią starszej pani. To efekt mody, jaka panowała w młodości naszych mam, a nawet mam naszych mam. Niemniej, ze względu na stereotypy, taka biżuteria postarza. Nie kupuj jej. Chyba, że podoba się mamie.


A jeżeli mama na widok prezentu zareaguje przerażeniem i stwierdzi, że w jej wieku nie wypada nosić takiej biżuterii? Uświadom jej, że się myli. Kobieta, która o siebie dba, ma klasę i dobry gust zawsze jest atrakcyjna i nie musi ubierać się jak stateczna starsza pani. Nie wierzysz? Sharon Stone ma 59 lat. Nie śmiałabym nazwać jej starszą panią. 

Agnieszka Sajdak-Nowicka

www.wczerni.plPowiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.