KOLIA, CHOKER, SZNUR – ILE ZNASZ RODZAJÓW NASZYJNIKÓW?

Wiesz, że długość naszyjnika definiuje jego nazwę? A także okazję, na jaką się go zakłada. Nie wiedziałaś?

Zacznijmy od tego, co rozumiemy pod pojęciem naszyjnik. Naszyjnik to ozdoba na szyję, czyli pod pojęciem naszyjnik rozumiemy zarówno łańcuszek ze złota, łańcuszek z zawieszką, sznur pereł, jak i najczęściej kojarzony ze słowem naszyjnik: łańcuszek stanowiący jedną całość ze zdobiącymi go kamieniami szlachetnymi lub innymi elementami ozdobnymi. W zależności od długości, naszyjniki mają też swoje nazwy.

KOLIA, OBROŻA
Kolia albo obroża to naszyjnik o długości od 30 do 35 cm. To bardzo seksowna długość wymagająca odwagi, żeby go założyć. Może występować zarówno w bardzo luźnej formie w wersji z aksamitką, jak i w bardzo wyrafinowanej z diamentami, jako element wytwornej, wieczorowej kreacji.

CHOKER
Choker to naszyjnik o długości od 36 do 41 cm. To jedna z najbardziej popularnych długości. Naszyjnik znajduje się tuż nad obojczykami, co pięknie podkreśla smukłą szyję. Seksowny w subtelny sposób, nie tak wyrazisty jak kolia, przez co mniej zobowiązujący.

PRINCESS
Princess to naszyjnik o długości od 43 do 50 cm. To najbardziej popularna i uniwersalna długość. Nie przykuwa uwagi ani do szyi ani do biustu, po prostu ładnie zdobi dekolt, przez co stanowi neutralną ozdobę.

MATINÉE
Matinée to naszyjnik o długości od 50 do 60 cm. Bardzo atrakcyjna długość przykuwająca uwagę do biustu. Naszyjnik tej długości miękko opada na dekolt i kończy się na wysokości górnej linii biustu, tym samym przyciągając do niego wzrok.

OPERA
Opera (tzw. długość operowa) to naszyjnik o długości od 75 do 90 cm, tradycyjnie noszony do długiej, wieczorowej sukni. Naszyjnik tej długości również podkreśla biust, jednakże opada poniżej dolnej linii biustu.

SZNUR, LARIAT
Sznur albo lariat to naszyjnik dłuższy niż długość operowa. Może być noszony jako jeden długi naszyjnik lub być kilkakrotnie opleciony wokół szyi. Świetny na wieczór lub do swobodnej, wakacyjnej stylizacji.

W kolejnym poście podpowiemy, jak wybrać długość naszyjnika, która najbardziej będzie do nas pasować.


Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.